• سه‌شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۴
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98081408165
  • خبرنگار : 50223

معاون ‌اداره کل حفاظت محیط زیست استان عنوان کرد:

افزایش گشت‌های کنترلی رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با ورود پرندگان مهاجر

افزایش گشت‌های کنترلی رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با ورود پرندگان مهاجر

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به رودخانه‌های استان گشت های کنترلی حریم رودخانه‌ها افزایش یافته است.

" جمشید عبدی پور" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: هر ساله از اواسط شهریور تا اواخر زمستان کهگیلویه و بویراحمد میزبان گونه هایی از پرندگان مهاجرآبزی و کنارآبزی است.

وی اظهارکرد: این پرندگان عموما متعلق به یکی از گروه‌های اگرت‌ها، حواصیل‌ها، اردک‌ها، باکلان ها و کشیم‌ها است که با توجه به شرایط توپوگرافی، اقلیمی، پوشش گیاهی مختلف و وجود زیستگاه های مناسب به استان مهاجرت می کنند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رودخانه‌های "بشار"،"مارون"، "خیرآباد"،"زهره"،"تنگ سرخ"،"کبکیان"،"خرسان"،"شاه بهرام" و سدهای "مارون"، "کوثر"و "شاه قاسم" و تالاب‌های "برم الوان" و "مورد زرد زیلایی" از جمله مکان‌هایی هستند که همه ساله میزبان این پرندگان به شمار می رود.

عبدی پور از ‌افزایش گشت‌های کنترلی رودخانه‌ها خبر داد و بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، اقدام به گشت و پایش مستمر منابع آبی، جهت جلوگیری از شکار غیر مجاز و پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری‌های خاص از قبیل، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کلیه زیستگاه‌های استقرار پرندگان مهاجر را انجام می دهند.

وی عنوان کرد: این پرزندگان ممکن است که ناقل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشند که از مردم استان تقاضا داریم از شکار این پرندگان خودداری کنند تا مشکلی برای خود و خانواده شان پیش نیاید.

انتهای پیام