• جمعه / ۱۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۳
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98081710008
  • منبع : منطقه جنوب شرق تهران

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین‌:

تا پایان امسال یادواره شهدای دیار ۱۵ خرداد را برگزار خواهیم کرد

تا پایان امسال یادواره شهدای دیار ۱۵ خرداد را برگزار خواهیم کرد

ایسنا/تهران رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین گفت: شورای فرهنگ عمومی ورامین بر اساس اولویت‌های مجموعه پیشنهاد یک ساخت فیلم بلند ۱۵ خرداد، احداث شهرک سینمایی و... را در دستور کار قرار داده است.

سعید طاهری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین طی سخنانی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ضرورت انقلاب فرهنگی بر اساس فرمان حضرت امام خمینی راحل در سال ۱۳۶۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و پس از آن موضوع رسیدگی به وضعیت فرهنگی جامعه در آن شورا مطرح شد.

طاهری با بیان اینکه این شورا و شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین از سال ۱۳۸۵ در ورامین کار خود را آغاز کرده است گفت: مصوبات اخیر این شورا در خصوص نکوداشت پیشکسوتان دینی، فرهنگی، هنری و ورزشی و برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری طلوع خرداد، احیای ظرفیت های ملی فرهنگی و دینی موجود در شهرستان در راستای تحقق شعار امسال به ویژه استفاده از کالای ایرانی و رونق تولید و بررسی محتوای تبلیغات محیطی در سطح شهرستان بود.

وی در ادامه به ساخت فیلم مستند کوتاه ۳۰ دانش آموز شهید در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و یادآور شد: مقدمات این جلسه و مصوبات آن در حال انجام است چون اعتقاد داریم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به ویژه در میان جوانان باید از ابزار هنر استفاده کنیم و در اختیار دانش‌آموزان مدارس و قرار بدهیم و دانش آموزان از خاطرات این عزیزان بهره مند شوند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین‌ تشکیل شورای توسعه قرآنی و راهکارهای فرهنگی مناسب در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی، استفاده از ظرفیت های بومی به منظور ارتقای فرهنگ عمومی بررسی وضعیت قلیان سراها در سطح شهرستان و تولید کتاب کودک با موضوع ۱۵ خرداد و برگزاری یادواره شهدای شهرستان ورامین را از مصوبات آخرین جلسه شورای فرهنگی دانست و ابراز داشت: انشاالله تا پایان سال قطعاً ما یادواره شهدای شهرستان را با همکاری نهادهای خدمتگزار  و فرمانداری و همه ادارات انجام خواهیم داد.

وی در ادامه ترویج ایثار و شهادت، بهداشت، سلامت و نشاط اجتماعی زنان و خانواده آسیب های اجتماعی دین و فرهنگ فضای مجازی را  سرفصل های مهم شورا عنوان کرد و افزود: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ورامین بر اساس اولویت‌های مجموعه پیشنهاد یک ساخت فیلم بلند ۱۵ خرداد، احداث شهرک سینمایی، احداث سالن اجتماعات چند منظوره با ظرفیت هزار نفر احداث فضای دائمی نمایشگاه، احداث مصلی نماز جمعه، احداث شهر کتاب را در دستور کار قرار داده است.

طاهری همچنین حمایت از دستگاه‌های اجرایی در جهت برگزاری یادواره فرهنگی هنری طلوع خرداد در سال آتی را مهم دانست و گفت: ساخت تندیس مشاهیر شهرستان و نصب در میادین و معابر و و پارک ها مثل شاعران آیینی مرحوم ژولیده نیشابوری که ایشان علاوه بر این که پدر شهید هستند جانباز دوران جنگ نیز می باشند از کارهای مهم است.

انتهای پیام