• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98082214229
  • خبرنگار : 71506

چرا کبدی هند به ایران نیامد؟/ اورسجی: شکست مقابل ایران آن ها را به هم ریخت

چرا کبدی هند به ایران نیامد؟/ اورسجی: شکست مقابل ایران آن ها را به هم ریخت

رییس فدراسیون کبدی گفت: یکی از دلایل نیامدن هند به ایران، شکست در فینال بازی های آسیایی مردان و زنان بود.

عباس اورسجی در گفت و گو با ایسنا، درباره برگزاری نخستین دوره رقابت های کبدی جوانان جهان به میزبانی کیش، اظهار کرد: تلاش های زیادی برای میزبانی شایسته از این رقابت ها صورت گرفت. مسابقات از سطح کیفی مطلوبی برخوردار بوده و کشورهای شرکت کننده از نحوه میزبانی رضایت دارند. یکی از اهداف ایران برای گرفتن میزبانی مسابقات کبدی، رایزنی برای رسیدن به کرسی های جهانی و پایان دادن به احصار هند در کبدی جهان است.

رییس فدراسیون کبدی درباره علت نیامدن هند قدرت برتر کبدی جهان به ایران، گفت: قهرمانی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا و ناکامی هند در رسیدن به مدال طلای مردان و زنان، شکیت سنگینی برای هند بود تا جاییکه شیرازه فدراسیون هند را بهم ریخت. آشفتگی بوجود آمده در فدراسیون کبدی هند بدلیل این شکست مقابل ایران دلیل اصلی غیبتشان در کیش بود. البته برگزاری انتخابات فدراسیون هند که بصورت ایالتی است یکی دیگر از دلایل نیامدن هند به ایران بود.

 وی با اشاره به تلاش های ایران برای ترغیب هند جهت حضور در این رقابت ها، خاطرنشان کرد: کمیته ملی المپیک در این زمینه و در مکاتبه با کمیته المپیک هند تلاش داشت اما در نهایت هندی ها نتوانستند تیمی به ایران بفرستند.

وی درباره احتمال قهرمانی ایران در این رقابت ها با توجه به نیامدن هند، گفت: حتی اگر تیم هند هم می آمد باز هم مقابل ایران شکست می خوردند. بچه های ما در بهترین شرایط خود هستند و با آمادگی کامل پا به این رقابت ها گذاشته اند تا جام قهرمانی در ایران بماند. کار آسانی برای قهرمانی نداریم اما هدف همه ما ایستادن بر سکوی قهرمانی است.

انتهای پیام