• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۵
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98082214339
  • منبع : بنیاد ملی نخبگان

افتتاح چهارمین دوره طرح شهید احمدی‌روشن در ۲۵ آبان‌

افتتاح چهارمین دوره طرح شهید احمدی‌روشن در ۲۵ آبان‌

مراسم افتتاحیه چهارمین دوره طرح شهید احمدی‌روشن با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در راستای زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر جامعه علمی و نخبگانی در بخش‌های مورد نیاز کشور و همچنین افزایش توان و مهارت‌های دانشجویان و مستعدان‌برتر در حوزه‌های عملیاتی علم و تحقیق، چهارمین دوره طرح "شهید احمدی روشن" طی مراسمی در سالن علامه امینی دانشگاه تهران و با حضور سورنا ستاری معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، محمود سعادت فومنی قائم مقام بنیاد افتتاح می‌شود.

مراسم افتتاحیه چهارمین دوره شهید احمدی روشن در روز ۲۵ آبان‌ماه جاری با حضور جمعی از سرآمدان، اعضای هیات‌علمی، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور برگزار خواهد شد.

بنیاد ملی نخبگان با هدف توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد برای حل مسائل کشور با اجرای طرح شهید احمدی روشن، توانمندی‌های دانشجویان صاحب استعداد برتر را در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور هدایت می‌کند. در این طرح استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند.

استفاده از توانمندی‌های دانشجویان مستعد در جهت حل مشکلات جامعه، هدایت دانشجویان مستعد برای شناسایی مسائل راهبردی کشور، ایجاد شبکه دانشجویان مستعد و خبرگان دانشگاهی و صنعتی و افزایش اعتماد دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و بخش خصوصی به برگزیدگان، افزایش مهارت‌های اجتماعی و روحیه خودباوری دانشجویان از اصلی‌ترین اهداف این طرح است.

نخبگان مشمول این طرح از مزایایی چون دریافتی ماهیانه بیش از مبلغ فن‌یاری در دوره اجرای طرح، استفاده از دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی، استفاده از اعتبار هسته پژوهشی زیر نظر استاد خبره، دریافت امتیاز فعالیت‌های نخبگانی بر اساس نظر استاد خبره تا سقف ۱۰۰ امتیاز، استقرار در فضای هم‌افزا در کنار هسته‌های پژوهشی دیگر و استفاده از شبکه آزمایشگاه‌های راهبردی کشور برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام