• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۸
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98082214410
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

توصیه برای بیماران دیابتی

توصیه برای بیماران دیابتی

ایسنا/خراسان جنوبی مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت خراسان جنوبی گفت: بیماران دیابتی باید سبزیجات، میوه‌های هر فصل و آب کافی را در برنامه روزانه خود بگنجانند و سبزیجات نیز باید به صورت خام استفاده شوند.

سیده سمیه اصغری امروز 22 آبان جاری در پنجاهمین همایش دیابت در توصیه‌های درمانی خطاب به بیماران دیابتی، گفت: یکی از مهمترین برنامه برای افراد دیابتی این است که وزن خود را کاهش وکنترل کنند.

وی بیان کرد: بیماران دیابتی هیچ گاه نباید رژیم‌های سخت بگیرند، چرا که موجب افزایش چاقی بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، اصغری ادامه داد: استفاده از وعده‌های غذایی مناسب برای افراد دیابتی لازم و ضروری است و باید هر سه تا چهار ساعت میان وعده غذایی داشته باشند.

وی افزود: ورزش مناسب، داشتن غذا و میان وعده‌های مناسب و استفاده از داروها در زمان معین برای افراد دیابتی مهم، اساسی و جزء ضروریات درمان است.

مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت خراسان جنوبی گفت: بیماران دیابتی باید سبزیجات، میوه‌های هر فصل و آب کافی را در برنامه روزانه خود بگنجانند و سبزیجات نیز باید به صورت خام استفاده شوند.

اصغری بهترین روغن‌ها برای استفاده بیماران دیابتی را روغن‌های کنجد، ذرت دانست و خاطرنشان کرد: نان‌های سبوسدار دارای فیبر لازم هستند و داشتن فیبر برای پیشگیری از دیابت مهم و اثرات مهمی برای کاهش قند وچربی دارد.

انتهای پیام