• پنجشنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98082315214
  • خبرنگار : 50059

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

نیازمند فرم ارزیابی در بخش‌های مختلف مسجد هستیم

نیازمند فرم ارزیابی در بخش‌های مختلف مسجد هستیم

ایسنا/قزوین نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: نیازمند فرم ارزیابی در بخش‌های مختلف مساجد هستیم زیرا تا زمینه سازمان‌دهی فعالیت‌های مساجد در قالب نظام ارزیابی وجود نداشته باشد نمی‌توان مسائل مختلف آن را سامان داد.

یکصد و ششمین نشست شورای فرهنگی عمومی با ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان و با حضور حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد سیاست‌گذاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، استاندار قزوین و مسئولان فرهنگی استان با محوریت فعالیت‌های مساجد در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
 
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی - نماینده ولی‌فقیه در استان - در این نشست با بیان اینکه طبق تأکید حضرت حق در قرآن کریم مسجد برای خداست، اظهار کرد: کسی اعم از هیئت‌امنا، بانی، امام جماعت و یا کانون‌های فعال نباید مسجد را برای خود بداند چراکه اختلاف‌نظر با خداوند در این زمینه مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند.
 
وی افزود: هرجایی که مؤمنان پای‌کار در مساجد فعالیت کنند بی‌شک شاهد درخشش آن مسجد خواهیم بود، متأسفانه در برخی موارد ما به‌جای مسجد، سالنی می‌سازیم که ویژگی‌های مسجد را ندارد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: مسجد روح دارد و اگر با اهدافی غیر الهی فعالیت داشته باشد برکت از آن رفته و خداوند نیز آن را نخواهد پذیرفت.
 
به گزارش ایسنا، این مقام مسئول با تأکید بر لزوم تجهیز مساجد برای رفع نیازهای نوجوانان و جوانان در حوزه‌های مختلف ازجمله تجهیز کتابخانه‌ها عنوان کرد: اگر کتابخانه‌ای بیرون از مسجد ساخته شود بی‌شک نیاز به نیروی انسانی و منابع مالی بسیار دارد اما اگر این بستر در مساجد باشد علاوه بر اینکه بسیاری از هزینه‌ها کاهش می‌یابد موجب ارتباط بیشتر نسل جوان با مسجد می‌شود.
 
وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم خدمات فرهنگی و معنوی متنوع در مساجد موردتوجه باشد همچنین نیازمند فرم ارزیابی در بخش‌های مختلف ازجمله امام جماعت، ساختمان، خادم و هیئت‌امنای مساجد هستیم.
 
آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: تا زمینه سازمان‌دهی فعالیت‌های مساجد در قالب نظام ارزیابی وجود نداشته باشد نمی‌توان مسائل مختلف آن را مهندسی و سامان داد.
 
امام‌جمعه قزوین در پایان خاطرنشان کرد: باید این مسائل در چنین نشست‌هایی مطرح و روشنگری نسبت به آن صورت بگیرد تا اطلاعات درست در جامعه منتشر شود.

انتهای پیام