• جمعه / ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98082415534
  • خبرنگار : 50177

تئاتر اصلاح‌گر نازیبایی‌های اجتماعی در جامعه

تئاتر اصلاح‌گر نازیبایی‌های اجتماعی در جامعه

ایسنا/لرستان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: هنر تئاتر نازیبایی‌های اجتماعی، اخلاقی و تربیتی در جامعه را اصلاح می‌کند.

احمد حسین فتایی در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان که به میزبانی الیگودرز در تالار کمال مجتمع فرهنگی هنری  این شهرستان برگزار شد، با تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: تقارن این میلاد بزرگ با اجرای جشنواره تئاتر لرستان را به فال نیک می‌گیریم زیرا تئاتر آیینی‌ترین هنر جهان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  لرستان با تاکید بر اینکه در تئاتر خلوص وجود دارد، تصریح کرد: تئاتر مادر تمام هنرهاست زیرا تمامی رشته‌های هنری را در خود دارد و همین موضوع تئاتر را به یک رسانه قدرتمند برای انتقال اصل و اصالت مبدل ساخته که به چرایی و چگونگی شکل‌گیری پدیده‌ها در لایه‌های سطحی و عمیقی می‌پردازد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در لرستان ۳۱ گروه نمایشی ثبت شده، ۶ سالن و ۷ پلاتو وجود دارد، افزود: لرستان دارای پیشینه تاریخی روشنی در هنر تئاتر است و اساتیدی همچون حسین شیدایی، مصطفی عبداللهی، مسعود رایگان، منصور کبیر، نصرت اله مسعودی و زنده یاد خوانساری در دامن این استان رشد یافته و فعالیت خود را در این دیار آغاز کرده‌اند.

فتایی سپس با تاکید بر جنبه آموزش در رشد و تعالی هنر تئاتر در لرستان، بیان کرد: انتظار داریم مرکز هنرهای نمایشی کشور در زمینه  آموزش‌های تخصصی تئاتر، نگاه ویژه ای به استان داشته باشد.

انتهای پیام