• دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۹
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98082717480
  • منبع : دانشگاه آزاد اسلامی

فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸ دانشگاه آزاد بزودی اعلام می‌شود

فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸ دانشگاه آزاد بزودی اعلام می‌شود

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز فراخوان جذب هیأت علمی سال ۹۸ در چند روزه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر بیژن رنجبر، رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب هیأت علمی توانمند در فراخوان ۹۷ و ۹۸، گفت: فراخوان ۹۷ که از سال گذشته آغاز شده بود، نهایی و اسامی افرادی که از بین متقاضیان و داوطلبان غربالگری شده بودند، به هیأت‌های اجرایی جذب استان‌ها ارسال شدند.

وی افزود: هیأت‌های اجرایی استان‌ها نیز اسامی قبول شدگان علمی را اعلام کرده و در جلسه گذشته هیأت جذب مرکزی، قبول شدگان فراخوان ۹۷ نهایی شده و تا چند روز آینده اسامی آنها اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز فراخوان جذب هیأت علمی سال ۹۸، گفت: در سامانه مشکلاتی از سال‌های قبل وجود داشت که این مشکلات برطرف شد و مکاتبات با استان‌ها برای اخذ اعلام نیازها در رشته‌هایی که اعلام خواهند کرد، آغاز شده است. پس از اخذ اعلام نیازها بزودی سامانه برای ثبت نام داوطلبان در فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸ فعال می‌شود.

رنجبر تأکید کرد: جذب اساتید جوان در فراخوان سال ۹۸ بر اساس آمایش رشته‌ای است که چند ماهه گذشته صورت گرفته و در سازمان مرکزی با توجه به نیاز واحدها و گروه‌ها اعلام شده است.

وی با اشاره به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب هیأت علمی توانمند، تصریح کرد: سیاست دانشگاه در دوره مدیریتی جدید، این است که به مدت پنج سال، سالی هزار نفر عضو هیأت علمی جوان، کارآزموده، متدین و متخصص جذب شوند که قطعاً با توجه به مصاحبه‌های علمی و عمومی که در استان‌ها انجام می‌شود، ممکن است تعداد هزار نفر به صورت کامل جذب نشوند.

رنجبر افزود: هدف دانشگاه آزاد اسلامی جذب هزار هیأت علمی در هر سال است، اما افراد باید بتوانند در مصاحبه‌های علمی و عمومی موفق شوند، البته اگر افراد در مصاحبه‌های علمی و عمومی احراز صلاحیت نشوند، حق اعتراض برای آن‌ها محفوظ است. به عبارتی متقاضیانی که در مصاحبه‌های علمی تأیید نمی‌شوند، این حق را دارند تا به هیأت‌های اجرایی جذب استان‌ها مراجعه کرده و اعتراض خود را اعلام کنند و هیأت‌های اجرایی نیز باید پاسخ معترضان را بدهند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: معترضان به نتایج مصاحبه‌های علمی اگر از پاسخ هیأت‌های اجرایی استان قانع نشدند، می‌توانند اعتراض خود را به دفتر جذب و امور هیئت علمی سازمان مرکزی اعلام کنند، اما ابتدا باید به هیئت اجرایی جذب استان مراجعه و در مرحله بعد به سازمان مرکزی مجدداً شکایت خود را اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص تعیین تکلیف افرادی که در فراخوان‌های سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۵ شرکت کرده و حتی صلاحیت‌های علمی و عمومی آنها نیز تأیید شده بود، اما هنوز بلاتکلیف هستند، گفت: این تعداد نیز مورد بررسی قرار گرفتند و بزودی تعیین تکلیف نهایی آنها انجام خواهد شد.

رنجبر افزود: از استان‌های مختلف اسامی زیادی از تأییدشدگان ارسال شده که به دفتر گزینش مرکزی اعلام شده است.

رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان این‌که اسامی پذیرفته‌شدگان فراخوان سال ۹۷ تا چند روزه آینده اعلام خواهد شد، گفت: سعی‌بر این است که با فاصله کمی با اعلام اسامی فراخوان ۹۷، اسامی افرادی که در فراخوان‌های ۸۸ تا ۹۵ ثبت‌نام کرده و تعیین تکلیف شده‌اند نیز اعلام شود.

انتهای پیام