• چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98082919096
  • خبرنگار : 50217

عضو هیئت انتخاب جشنواره چتر زندگی:

جشنواره چتر زندگی قابلیت بین‌المللی شدن دارد

جشنواره چتر زندگی قابلیت بین‌المللی شدن دارد

ایسنا/یزد عضو هیئت انتخاب سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد با تاکید بر این که چتر زندگی باید به سمت بین المللی شدن حرکت کند، گفت: اکثر آثار ارسالی به جشنواره خوب یا بسیار خوب بودند.

«سیدمحمدرضا گلزاری» در جمع خبرنگاران با اشاره به این که این دوره جشنواره چتر زندگی از کیفیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: اکثر کارها و آثار امسال توسط تحصیل‌کردگان و فارغ التحصیلان تئاتر یا هنر بود و به این ترتیب می‌توانیم آثار را به سه بخش متوسط، خوب و بسیار خوب تقسیم‌بندی کنیم.

وی با بیان این که در این دوره آثار ضعیف مشاهده نشده‌ است، افزود: تعداد آثار با کیفیت متوسط هم کم بود و بیشتر کارهایی که تماشا کردیم در دسته بندی خوب و بسیار خوب قرار می‌گرفت که این موضوع هم نشات گرفته از فعالیت افرادی بود که تجربه و تحصیل مرتبط و زیادی در این حوزه داشته‌اند.

عضو هیئت انتخاب سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد در ارتباط با تلاش در راستای جهانی شدن این جشنوراه، گفت: این اتفاق صد در صد برای یزد می‌تواند رخ دهد، ما در یزد شاخصه‌های جهانی را داشتیم و در یونسکو هم این شاخصه‌ها به ثبت رسیده و امروز یزد به صورت رسمی یک شهر جهانی شناخته می‌شود.

گلزاری تصریح کرد: این قابلیت را داریم که جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد در سطح بین‌المللی هم مطرح شود و در دوره‌های آینده شاهد حضور آثاری از نقاط مختلف جهان در این جشنواره باشیم.

این هنرمند تئاتر استان یزد با تاکید بر این که زیرساخت‌های تبدیل جشنواره تئاتر یزد به عنوان یک جشنواره بین المللی تا حدودی وجود دارد، خاطرنشان کرد: لازم است در راستای تقویت این زیرساخت‌ها حرکت کنیم.

وی افزود: آثاری که از یزد به دبیرخانه جشنواره ارسال شده آثاری خوب و با کیفیت بالا بود که یکی از دلایل این موضوع را می توان شرکت در دوره های قبل این جشنواره و همچنین افزایش ارتباط هنرمندان یزدی با هنرمندان دیگر نقاط کشور است.

عضو هیئت انتخاب سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد با بیان این که آثار تئاتر خیابانی یزد به سمت حرفه ای شدن پیش رفتند گفت: سعی کردیم آثاری انتخاب شود که شاخصه‌های تئاتر خیابانی را داشته باشند و مولفه‌های اصلی این هنر در کار رعایت شده باشد.

انتهای پیام