• دوشنبه / ۴ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۶
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 98090402006
  • منبع : نمایندگی زنجان

طرح توسعه جنگل در زنجان کلید خورد

طرح توسعه جنگل در زنجان کلید خورد

ایسنا/زنجان رئیس اداره جنگل‌کاری اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، از اجرای طرح توسعه جنگل با نهال در حوزه آبخیز آب‌بر به مساحت ۱۱۰ هکتار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، مجید معانی با اشاره به آغاز اجرای طرح توسعه جنگل با نهال در حوزه آبخیز آب‌بر گفت: این طرح به مساحت ۱۱۰ هکتار در محل طرح مدیریت منابع جنگلی جمال‌آباد در حال اجرا است.

وی هدف از اجرای طرح توسعه جنگل را ایجاد منظره زیبا و جلوگیری از آلودگی دانست و افزود: اُرس و زالزالک دو نوع گونه کشت شده بر اساس اصول کشت دیم در این پروژه است.

معانی همچنین به اعتبار تخصیص یافته به منظور اجرای طرح توسعه جنگل با نهال در حوزه آبخیز آب‌بر اشاره کرد و گفت: ۵۳۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی تصویب شده است.

رئیس اداره جنگل‌کاری اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه این طرح هر ساله در فصل پاییز در نقاط مختلف استان عملیاتی می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر پروژه امسال ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا نیمه آذرماه به اتمام می‌رسد.

این مسئول اظهار کرد: پارسال برای اجرای طرح جنگل‌کاری با نهال از محل صندوق توسعه ملی ۲۲ هکتار مصوب شده بود که ۳۰ هکتار انجام شد.

معانی ادامه داد: امسال از اعتبارات همین محل ۱۱۰ هکتار مصوب شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ برابر افزایش مساحت اجرای طرح را شاهد هستیم.

وی از اجرای غنی‌سازی جنگل با نهال در ۳۰ هکتار از اراضی ملی طی سال‌جاری از محل طرح صیانت خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح توسعه جنگل با نهال در بیدان چای شهرستان زنجان به مساحت ۵۰ هکتار نیز از محل اعتبارات طرح صیانت در حال اجرا است.

انتهای پیام