• سه‌شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۷
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 98090502866
  • خبرنگار : 71460

بازتاب حمله ویلموتس به فدراسیون فوتبال ایران در رسانه‌های خارجی

بازتاب حمله ویلموتس به فدراسیون فوتبال ایران در رسانه‌های خارجی

حمله مارک ویلموتس به فدراسیون فوتبال ایران در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

به گزارش ایسنا، مارک ویلموتس سرمربی تیم فوتبال ایران در توییتر به نقض قرارداد خود از طرف فدراسیون فوتبال ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد: "این موضوع توسط وکلای او در حال پیگیری است". این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در دور رفت انتخابی جام جهانی با دو برد و دو باخت نمایش ضعیفی ارائه کرده است.

روزنامه رکورد پرتغال با اشاره به این اظهارنظر ویلموتس نوشت: ویلموتس هم به جمع شاکیان فدراسیون فوتبال ایران اضافه شد، این مربی تهدید کرد که پرونده قرارداد او با فدراسیون فوتبال ایران از طریق وکلایش در حال پیگیری است و فدراسیون فوتبال این کشور نقض آشکار قرارداد را داشته است. به نظر می‌رسد اشاره ویلموتس به تعویق حقوق پرداختی او و سایر اعضای کادر فنی تیم فوتبال ایران باشد.

همچنین اکیپ فرانسه نیز این خبر را بازتاب داده است و از عدم تعهد فدراسیون فوتبال ایران به قراردادی که با مارک ویلموتس بسته، خبر داده است.

رسانه‌های بلژیکی هم با بحرانی‌خواندن شرایط تیم ملی فوتبال ایران نوشتند: شرایط برای تیم ملی ایران روز به روز در حال وخیم شدن است. آخرین حاشیه پیش آمده مربوط به واکنشی است که مارک ویلموتس به موضوع قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران انجام داده است.

سایت sudinfo بلژیک نوشت: اطلاعات اختصاصی ما این است که ویلموتس و دستیارانش بعد از پنج ماه و نیم کار در تیم ملی ایران حقوقی دریافت نکردند و همین امر موجب شد "اسپینوزی" دستیار او در جریان شکست یک بر صفر ایران مقابل بحرین حضور نداشته باشد و به این کشور سفر نکند. قبل از بازی با عراق نیز مارک ویلموتس و دیگر دستیار او یعنی "فلرا" از لغو قراردادشان با فدراسیون فوتبال ایران خبر دادند.

با این وجود فدراسیون فوتبال ایران و ویلموتس برای مدتی توافق کردند تا این مربی در اردن و بازی با عراق حضور داشته باشد و بازیکنان تیم ملی ایران را رها نکند که اتفاقا در این بازی هم ایران مقابل عراق شکست خورد.

قرار است به زودی ملاقاتی بین ویلموتس و فدراسیون فوتبال ایران انجام شود. دیگر اعتمادی بین دو طرف وجود ندارد و حتی فدراسیون فوتبال ایران از برانکو ایوانکوویچ به عنوان جانشین این مربی یاد کرده است.

انتهای پیام