• چهارشنبه / ۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 98090604079
  • خبرنگار : 71381

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

آخرین خبر از اینترنت همراه/امیدواری برای حل مشکل دانشجویان بازداشتی/کاهش مصرف روزانه بنزین و...

آخرین خبر از اینترنت همراه/امیدواری برای حل مشکل دانشجویان بازداشتی/کاهش مصرف روزانه بنزین و...

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) ششم آذر ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا مشروح گفت‌وگوهای عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، پیروز حناچی شهردار تهران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، رضا اردکانیان وزیر نیرو و علی ربیعی سخنگوی دولت با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

شورای امنیت کشور امروز درباره وصل اینترنت تلفن‌های همراه تصمیم می‌گیرد

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره زمان برقراری اینترنت گوشی‌های همراه گفت:جلسه شورای امنیت عصر امروز جهت بررسی و تصمیم گیری برای وصل اینترنت گوشی های همراه برگزار می شود.

واکنش حناچی به انتقاد پلیس نسبت به طرح ترافیک

پیروز حناچی شهردار تهران در واکنش به انتقاد پلیس به طرح ترافیک گفت: پلیس که تنها تعیین کننده نیست، طرح ترافیک در شورای ترافیک تهران مطرح و تصویب شده‌ است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که تعطیلی مدارس چه میزان بر روی کاهش آلودگی هوا تاثیر دارد؟ گفت: تعطیلی مدارس باعث کاهش ۳۰ درصدی ترافیک می‌شود که به تبع آن می‌تواند بر روی کاهش آلودگی هوا نیز تاثیر بگذارد.

اظهارامیدواری وزیر علوم نسبت به حل مشکل دانشجویان بازداشتی

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری نسبت به حل مشکل دانشجویان بازداشتی اظهار امیدواری کرد و گفت: حالشان خوب است انشاءالله به زودی مشکل حل می شود.

نزدیک به ۶۰ میلیون نفر کمک دریافت کرده اند

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی درباره معیارهای حذف افراد از دریافت بسته حمایتی معیشتی دولت یا تاکید بر اینکه کلمه حذف در این موضوع صدق نمی‌کند، اظهار کرد: این طرح بر مبنای آزمون وسع با گرایش به افراد با درآمد کم، پایین و متوسط اجرایی شد. وی اعلام کرد که نزدیک به ۶۰ میلیون نفر کمک دریافت کرده اند.

همه فیلم های در مرحله تولید برای حضور در جشنواره فیلم فجر ثبت‌نام کرده‌اند

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: همه فیلم هایی که در مرحله تولید هستند برای حضور در جشنواره فیلم فجر ثبت‌نام کرده‌اند. وی درباره برنامه‌های این وزارتخانه در بودجه سال آینده، اظهار کرد: در جلسه امروز بیشتر درباره موضوعات کلان بودجه مباحثی مطرح شد و صحبتی درباره مسائل تفسیری نشد؛ امروز عمدتاً بحث درباره درآمدها و مصارف بود و طبعاً تا این موضوعات مشخص نشود، چشم انداز موضوعات مختلف از جمله مباحث فرهنگی مشخص نخواهد شد.

روزانه حدود ۲۰ میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین داشته‌ایم

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت درباره میزان کاهش مصرف روزانه سوخت در کشور بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: روزانه حدود ۲۰ میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین داشته‌ایم.

با نماینده طالبان دیدار کردم

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از دیدار خود با نماینده طالبان خبر داد و افزود: در جهت کار برای صلح افغانستان با همه گروه های افغانی دیدار می‌کنیم، آنها هم برای همین کار آمده‌اند.
 

گران فروشی‌هایی انجام شده، ولی باید نظارت بیشتری داشته باشیم

علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در مورد افزایش قیمت برخی از کالاها در پی گران شدن بنزین و اقدامات دولت برای مقابله با آن، با تایید این که برخی گران فروشی‌ها در لوازم خانگی انجام شده است، گفت: باید کنترل و نظارت بیشتری در بازار برای مقابله با گران فروشی و سوء استفاده داشته باشیم.

چهار طرح عمرانی جدید با وام روسیه عملی می‌شود/ قانون توزیع عادلانه آب اصلاح شد

رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: طرحهای راه آهن زاهدان- بیرجند، نیروگاه برق آبی گتوند، تامین هزار واگن قطار برای کلان شهرها و بازسازی نیروگاه رامین اهواز با وام دولتی روسیه در آغاز سال میلادی جدید انجام می‌شود. وی با اشاره به ابلاغ مصوبه شورای عالی اداری توسط رییس جمهوری در زمینه‌ شرکت‌های یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری، اظهار کرد: امروز هیأت وزیران در جلسه این موضوع را به تصویب رساند تا در جهت داشتن یک شرکت به جای دو شرکت در هر استان برای آب و فاضلاب روند یکپارچه سازی وظایف این دو شرکت را دنبال کنیم.

همچنین در جلسه امروز هیئت دولت، سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به هیئت وزیران ارائه داد.

انتهای پیام