• شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۹
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98090905371
  • خبرنگار : 71638

بی‌اخلاقی‌ در فدراسیون ژیمناستیک ادامه دارد

کاپیتان سابق ژیمناستیک: آقای وزیر! کجایید؟/ چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست

کاپیتان سابق ژیمناستیک: آقای وزیر! کجایید؟/ چرا ژیمناستیک برای کسی مهم نیست

حسن میرقائمی کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک که به تازگی و تنها به دلیل اختلاف نظرش با رییس فدراسیون ژیمناستیک، با دخالت پلیس 110 از سالن تمرین ودر حضور شاگردانش بیرون انداخته شده، می‌گوید وزیر ورزش باید برای ژیمناستیک فکری کند وگرنه این رشته نابود می‌شود.

به گزارش ایسنا، در اقدامی جدید و تعجب‌آور مسئولین فدراسیون ژیمناستیک کاپیتان سابق تیم ملی، داور و مربی بین المللی این رشته را از سالن ژیمناستیک بیرون کردند. حسن میرقائمی که دارای سوابق درخشانی در ژیمناستیک است به عنوان مربی در سالن ژیمناستیک برادران شهید آذرپی مشغول تمرین شاگردانش بود. در روز یکشنبه میرقائمی با ممانعت مسئول سالن برای ورود به آن مجموعه روبرو شد اما او به داخل سالن رفت. طولی نکشید که مسئول سالن در تماس با پلیس، میرقائمی را به عنوان فردی مزاحم در سالن معرفی و خواستار اخراج وی از سالن شد.

این اولین باری نیست که فدراسیون ژیمناستیک دست به چنین کارهایی می‌زند. پیش از این از ورود و فعالیت شاهرخ نور مربی سابق تیم ملی نیز به یکی از سالن های ورزشی به علت مصاحبه انتقادی از فدراسیون جلوگیری شده بود. هم‌چنین پیش از این سرمربی ترامپولین به دلیل مصاحبه از کارش برکنار شد.

باید دید نفر بعدی چه کسی است که از سمت خود  اخراج می‌شود؟

حسن میرقائمی کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی و  داور بین‌المللی در گفت‌وگو با ایسنا درباره این اتفاق گفت: من کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی و همچنین کارشناس خبره فدراسیون و داور بین المللی ژیمناستیک هستم. به دلیل مصاحبه انتقادی که در 18 آبان از عملکرد فدراسیون داشتم از مجموعه ژیمناستیک حذف شدم. ماجرا از این قرار است که من آنالیزهایی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا 2 سال پیش و مقایسه آن با زمان کنونی انجام دادم و متوجه شدم که تیم ملی کنونی افت کرده و این مقایسه را من در گفت‌وگویی رسانه‌ای کردم. متاسفانه بعد از این مصاحبه بیمه من قطع شد و سه روز پیش من را از سالنی که تمرین می‌دادم بیرون کردند. حتی به من گفتند که نمی‌توانید به مجموعه وارد شده، آموزش دهید و حتی برای اخراج من از سالن پلیس آوردند.

او افزود: من به آنان گفتم که شما نمی‌توانید همین‌طوری من را از سالن بیرون کنید و باید نامه از فدراسیون ژیمناستیک بیاورید، ولی در پاسخ به من گفتند که نامه نمی‌دهیم اما شما اجازه ندارید اینجا تمرین بدهید. وقتی وارد سالن شدم و هنگامی که تمرین می‌دادم در حشور اولیا و هنرآموزان پلیس ۱۱۰ آمد و من را از سالن بیرون انداخت!

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک گفت: درگاهی (رئیس فدراسیون ژیمناستیک) فرافکنی می‌کند. درحالی که به صورت صادقانه موضوعی را کارشناسی کردم چرا باید بیمه من قطع شود؟ و از ورود به سالن منع شوم.

میرقائمی افزود: من قهرمان ملی کشور هستم و برای این کشور ۴۰ سال مدال آورده‌ام. آیا باید با یک انتقادی که از رئیس فدارسیون می‌کنم من را از سالنی که از بچگی تمرین می‌کرده‌ام بیرون کنند؟ من تنها نیستم که این اتفاق برایش پیش آمده است و اوضاع برای آقای نور، خرسندل، راضی نژاد هم همین‌گونه است. مگر می‌شود همچون اتفاقاتی رخ دهد و کسی صدایش هم درنیاید؟ ورزش به کجا می‌رود؟ آقای وزیر کجایید و چه کار می‌کنید؟ مگر می‌شود به ورزشکار قهرمان بگویند که اجازه تمرین دادن نداری؟ فقط به خاطر یک مصاحبه باید بیرون کنند...؟

این مربی اسبق تیم ملی گفت: من کارشناس این کار و دانشجوی دکترا تربیت‌بدنی هستم. هرکس ضد "درگاهی" حرف بزند می‌خواهند او را حذف کنند. این خانم افرادی را دور خود جمع کرده که فقط بله و قربان بگویند. فقط همین!

او در خصوص عملکرد فنی تیم ملی گفت: به هیچکس قصد ندارم توهین کنم، ولی کسایی که کنار خانم درگاهی هستند ضعیف‌اند و هرچه آدم قوی و پیشکسوت قهرمان بوده کنار گذاشته شده است. سرمربی تیم ملی چه سابقه‌ای دارد؟ سرمربی جوانان چه سابقه‌ای دارد؟

میرقائمی افزود: رئیس کمیته‌ها همگی رؤسا هیات‌ها هستند تا به درگاهی رای دهند و سال بعد هم رئیس فدراسیون باقی بماند. درگاهی فرافکن است و آمارهای نادرست به مردم و مسئولین می‌دهد. هیچ‌کس هم نیست که جلوی او بایستد و بگوید که این آمارها درست نیست. درگاهی که در برنامه زنده صحبت می‌کرد از آمارهای خوب خبر می‌داد ولی بازی های آسیایی با قهرمانی آسیایی فرق دارد!

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک در خصوص عدم اعزام ملی پوشان به مسابقات آلمان گفت: من در جریان این موضوع بودم و اصلا عدم اعزام ملی پوشان مسابقات آلمان به دلیل اسباب کشی نبود، بلکه فدارسیون برای دریافت ویزا دیر اقدام کرده و سفارت آلمان هم به فدراسیون گفت که دیر آمده‌اید و فرصتی برای صدور ویزا نیست.

وی ادامه داد: در ورزش چه خبر است که خبره‌ها و خاک خورده‌های ژیمناستیک اخراج می‌شوند و هیچ کس هم برایش مهم نیست. حتی حق انتقاد نداریم و اگر انتقاد کنیم ما را حذف می‌کنند! فدراسیونی که نمی‌تواند مدیریت داشته باشد و سوء مدیریت و فرافکنی می‌کند و با ارتباط با نمایندگان مجلس برای ماندن تلاش می‌کند باید برکنار شود. از وزارت ورزش شنیدم که می‌خواهند دبیر ژیمناستیک را عوض کنند ولی همچنان ایشان سرجای خود قرار دارد. ژیمناستیک مشکلات قضایی هم دارد ولی به من ربطی ندارد زیرا که من کارشناس فنی هستم. با وجود این همه مشکلات چرا وزارت ورزش و وزیر محترم کاری نمی‌کند؟ باید ورزش ژیمناستیک به قهقرا رفته و نابود شود؟! ورزش ژیمناستیک ورزش مادر است و باید یک شخص دلسوز بالای سر این ورزش باشد.

 میرقائمی افزود: آقای رمضانیان‌پور که حامی ایشان بوده و جزو هیات رئیسه است و همینطور مهندس هاشمی طبا از مجموعه ژیمناستیک جدا شده‌اند. وقتی این دو نفر به از هیات رئیسه بیرون آمدند پس ببیند در فدراسیون چه خبره است.

کاپیتان و مربی اسبق تیم ملی ژیمناستیک در پایان گفت: کجای دنیا یک قهرمان ملی را از سالن بیرون می‌کنند؟ من از ۶ سالگی ژیمناستیک کار کرده‌ام و کاپیتان جوانان و بزرگسالان همزمان بودم و ۲۰ سال در بوندسلیگا رقابت کردم و نام ایران را بالا بردم آیا شایسته است که این‌گونه با من رفتار شود؟ من جزو 8  داور بین المللی ایران هستم. درگاهی باعث شده که من از داوری بین المللی ساقط شوم و به من اجازه نمی‌دهد که با خرج خودم به مسابقات داوری بروم. هر داور بین المللی نیاز دارد بین دو المپیک ۴ داوری داشته باشد و درگاهی اجازه نمی‌دهد که من به مسابقات بروم و اینگونه سرمایه ملی انسانی را ساقط می‌کند. فقط من مانده‌ام که این حرف‌ها را باید به چه کسی بزنم!

انتهای پیام