• یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98091006349
  • خبرنگار : 50189

با افتتاح نهمین سیل بند حوضه «بند مملکت»:

یک گام دیگر برای امن‌تر شدن شهر کرمان

یک گام دیگر برای امن‌تر شدن شهر کرمان

ایسنا/کرمان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و جمعی از مسئولین نهمین سیل بند حوضه بند مملکت افتتاح شد و دهمین سیل بند این منطقه نیز کلنگ زنی شد.

"سیدمصطفی آیت الهی موسوی" صبح امروز در حاشیه افتتاح سیل‌بند واقع در روستای ده بالا شهر کرمان گفت: برای مصون سازی شرق شهر کرمان از هجوم سیلاب ۴۵ بند با برآورد هزینه ۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این مطلب که این بندها براساس مطالعات دقیق طراحی شده اند، تصریح کرد: با کمک بخش خصوصی طرح های حفاظتی برای جنوب و جنوب غرب شهر کرمان در دست مطالعه داریم تا نگرانی ما از این قسمت شهر با اجرای این طرح ها نیز برطرف شود.

وی ادامه داد: تا کنون ۹ بند از ۴۵ بند پیش بینی شده برای حفاظت شهر کرمان به بهره برداری رسیده است که اعتبارات آنها از محل منابع ملی به میزان ۱۰ میلیارد تومان تامین شده است.

به گزارش ایسنا؛ همچنین بند ملات سیمانی زیر حوضه بند مملکت واقع در روستای ده بالای شهر کرمان توسط معاون امور عمرانی استاندار کرمان افتتاح شد.

براساس این گزارش این بند اولین بند از ۳ بند طراحی شده در منطقه ده بالا می باشد که حجم مخزن آن ۲۹ هزار و ۸۰۰ مترمکعب و حجم عملیات آن ۳ هزار و ۸۰۰ مترمکعب با اعتبار ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

براساس این گزارش، در این مراسم کلنگ دومین بند سنگ سیمانی منطقه ده بالای شهر کرمان نیز با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توسط معاون عمرانی استاندار کرمان به زمین زده شد.

شایان ذکر است حجم عملیات این پروژه ۴ هزار و ۳۸۰ مترمکعب و حجم مخزن آن ۲۶ هزار و ۷۷۰ متر مکعب خواهد بود.

انتهای پیام