• پنجشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98091410385
  • خبرنگار : 71402

هشدار کره‌شمالی به آمریکا علیه استفاده از زور

هشدار کره‌شمالی به آمریکا علیه استفاده از زور

کره‌شمالی در انتقادی شدیداللحن از سخنان دونالد ترامپ مبنی بر استفاده از قوه قهریه علیه این کشور کمونیست تاکید کرد، در صورت لزوم اقدامات "سریعی" انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، پاک جونگ چون، رئیس ستاد کل ارتش خلق کره در بیانیه‌ای که "آژانس خبری مرکزی کره" متعلق به کره‌شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) منتشر کرد، گفته است: «یک مورد که من می‌خواهم روشن کنم این است که استفاده از نیروهای مسلح فقط امتیاز ایالات متحده نیست.»

در این بیانیه آمده است: «هر کسی می‌تواند حدس بزند که اگر ایالات متحده اقدامات نظامی علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره‌شمالی) انجام دهد، ما چه پاسخی خواهیم داد.» این بیانیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست ناتو در لندن گفت واشنگتن در صورت اجبار ممکن است از قوه قهریه استفاده کند.

ترامپ گفت: «اکنون ما قدرتمندترین ارتشی را داریم که تاکنون داشته‌ایم و ما با اختلاف، قدرتمندترین کشور جهان هستیم. خوشبختانه مجبور نیستیم از آن استفاده کنیم، اما اگر مجبور به این کار شویم، از آن استفاده خواهیم کرد. اگر لازم باشد، ما این کار را خواهیم کرد.» ترامپ در ادامه از کره‌شمالی و رهبر آن کیم جونگ اون خواست تا به توافقنامه خود برای خلع سلاح هسته‌ای احترام بگذارند.

رئیس ستاد کل ارتش خلق کره (کره‌شمالی) در بیانیه خود همچنین گفت: «فکر می‌کنم تنها تضمینی که از بروز درگیری‌های فیزیکی در روابط بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده جلوگیری می‌کند، با وجود چنین بن‌بست نظامی خطرناک، روابط نزدیک رهبران ارشد حزب جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده است. من در اینجا به وضوح اعلام می‌کنم که اگر ایالات متحده از هرگونه نیروی مسلحی علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره استفاده کند، ما هم اقداماتی سریع در هر سطحی انجام خواهیم داد.»

انتهای پیام