• پنجشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۲۰:۳۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98091410493
  • منبع : نمایندگی اردبیل

با گذشت چهار روز

65 نفر در برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند

65 نفر در برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند

ایسنا/اردبیل با اتمام چهارمین روز از ایام ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم 65 نفر در پنج حوزه انتخابیه استان اردبیل داوطلب نمایندگی مجلس شدند.

 هر چند امروز چهره‌های سرشناس برای ثبت نام به فرمانداری‌ها مراجعه نکردند اما حضور دو روحانی برای نام نویسی از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین و ثبت نام تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس خبرساز شد به طوری که در چهارمین روز ثبت نام نیز فرمانداری‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، گرمی و مشگین‌شهر روز خلوتی را پشت سر گذاشتند.
در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین حجت‌الاسلام شهریار حبیب‌زاده گرجان با حضور در فرمانداری اردبیل برای رقابت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد تا بار دیگر با رقبا برای رسیدن به صندلی‌های سبز بهارستان رقابت کند.
این کاندیدا معتقد است؛ تنها راه علاج در توسعه یافتگی استان اردبیل حضور سرمایه‌گذاران به ویژه در بخش گردشگری است که می‌تواند در بخش اشتغال و کارآفرینی نیز تحول ایجاد کرده و به توسعه همه جانبه این منطقه کمک کند.
حبیب‌زاده که به اخلاق‌مداری و پایبندی به قانون به عنوان لازمه حرکت یک نماینده در مسیر دستیابی به مجلس تاکید دارد، ضعف مجلس دهم را عدم استقلال مجلس اعلام کرد و گفت: نمایندگان در این دوره برنامه خاصی برای رفع مشکلات کشور نداشتند و به همین دلیل در بین مردم جایگاهی نداشته و از مقبولیت مورد نظر بهره‌مند نبودند.

مردم از تبعیض و بی‌عدالتی متنفر هستند
حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری که در دوره قبلی به عنوان نفر پنجم از راهیابی به مجلس بازمانده این بار برای جلب اعتماد مردم به صحنه آمده تا رقابتی را با دیگر کاندیداها برای راهیابی به مجلس انجام دهد.
وی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با اصرار و سفارش برخی از دوستان و اهالی اردبیل وارد گود انتخابات شدم و با توجه به احساس مسئولیت دینی، انقلابی و اجتماعی سعی خواهم کرد در پاسداری از خون شهدا و عزت و عظمت این ملت در صورت راهیابی به مجلس در عرصه قانونگذاری از حق و حقوق این ملت دفاع کنم.
سرداری جایگاه رفیع مجلس را در حل مشکلات کشور و مردم یادآور شد و خاطرنشان کرد: مردم ما از شکاف طبقاتی و تبعیض و بی‌عدالتی متنفر هستند و امیدوام منتخبین مجلس آینده در کنار اعتلای شان قوه مقننه با تصمیم‌گیری درست و منطقی کاستی‌ها را رفع و انتظارات مردم را برآورده سازند.
وی گفت: در بررسی طرح‌ها و لوایح سعی خواهم کرد از نظرات و مشورت کارشناسان متخصصان استفاده کرده و در بهترین شرایط به تصمیم‌گیری منطقی به نفع مردم کمک کنیم.
از حوزه‌های انتخابیه خلخال و کوثر نیز مهرانگیز مروتی نماینده دور ششم مجلس شورای اسلامی امروز ثبت نام کرد تا از جامعه بانوان سومین بانو نیز پای در عرصه رقابت بگذارد.
از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر کاندیدای اصلاح‌طلب دور هشتم و نهم مجلس نیز برای چهارمین بار در انتخابات ثبت نام کرد تا بعد از ناکامی در دوره گذشته بخت خویش را برای حضور در مجلس یازدهم بیازماید.
اما سه روز پایانی ثبت نام از داوطلیان مجلس روزهای شلوغی خواهد بود به طوری که قرار است فردا یکی از وزرای احمدی‌نژاد در اردبیل ثبت نام کرده و تعدادی از چهره‌های سرشناس نیز نظیر محمد فیضی و رضا کریمی نمایندگان فعلی مردم اردبیل در مجلس ثبت نام خود را قطعی کنند.
در این میان که زمزمه کاندیداتوری استاندار سابق اردبیل از استان همجوار برای رقابت بر سر حضور در بهارستان به گوش می‌رسید، گویا اقبال وی در آن شهر خوش نیفتاده و به دنبال عدم جانمایی در لیست احزاب آن شهر مقرر شده روز جمعه از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین نام نویسی کرده و وارد گود انتخاباتی شود.
انتهای پیام