• جمعه / ۱۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۳
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98091510802
  • خبرنگار : 71415

مسکو: ترامپ قول داده مشکل ویزای هیات‌های روسیه را حل کند

مسکو: ترامپ قول داده مشکل ویزای هیات‌های روسیه را حل کند

سفیر روسیه در سازمان ملل گفت موضوع موانع ایجاد شده برای صدور ویزای هیات‌های روس جهت حضور در نشست‌های سازمان ملل را در دیدارش با رئیس جمهور آمریکا مطرح کرده و او وعده رسیدگی به این مشکل را داده است.

به گزارش ایسنا، واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد یک سری مسائل کاملا مصنوعی متاسفانه وجود دارد که روی وجه و آبروی آمریکا تاثیر می‌گذارند از جمله مسائل مربوط به صدور روادید برای هیات‌های سفر کننده به قصد حضور در مقر سازمان ملل و شرکت در رخدادهای سازمان ملل.

نبنزیا تاکید کرد: البته رئیس جمهور آمریکا گفت از جزئیات مطلع نیست و قول داد که وضعیت موجود را بررسی کند و من امیدوارم مشکل حل شود.

به گفته نبنزیا، نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت در دیدار با ترامپ به بحث درباره مسائل مختلف شامل کره، لیبی و افغانستان پرداختند.

او خاطر نشان کرد: این یک دیدار آزاد بود و در آن طرف‌ها علاقمند به گفتگو بودند و رئیس جمهور آمریکا در بحث شرکتی فعالانه داشت. ما درباره همه چیز شامل کره، ایران، افغانستان، لیبی و خود سازمان ملل بحث کردیم.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: شورای امنیت این سازمان در تاریخ ۱۸ دسامبر نشستی برای بررسی توافق هسته‌ای با ایران خواهد داشت.

نبنزیا تاکید کرد که روسیه وآمریکا به ویژه در پی انتصاب کلی کرافت سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل دورنماهای خوبی برای همکاری در شورای امنیت این سازمان دارند.

او گفت: کلی کرافت، نماینده دائم آمریکا نگرش خود برای تعمیق این همکاری را نشان داده و همکاران من در شورای امنیت رفتار خوبی با او داشتند و این مسئله در دیدار با رئیس جمهور آمریکا مطرح شد و همه از او به خاطر این انتصاب تشکر کردند.

نبنزیا گفت: روسیه با آمریکا روزانه در سازمان ملل همکاری دارد.

انتهای پیام