• جمعه / ۱۵ آذر ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۰
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 98091510899
  • منبع : شورای عالی انقلاب فرهنگی

عاملی در بازدید از دانشگاه دولتی مسکو خواستار شد

تقویت کرسی‌های ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در روسیه

تقویت کرسی‌های ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در روسیه

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر پنج شنبه ضمن بازدید از دانشگاه دولتی مسکو با رئیس و جمعی از استادان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، سعید رضا عاملی در این دیدار ضمن بازدید از بخش های مختلف انیستیتوی مطالعات آسیا و آفریقای مسکو خواستار توسعه بیشتر همکاری های علمی، آموزشی و دانشگاهی و همچنین تبادل استاد و دانشجو و تقویت کرسی های ایران شناسی و آموزش زبان فارسی برای علاقه مندان به ایران و زبان فارسی در روسیه شد.

عاملی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انیستیتوی آسیا و آفریقای دانشگاه مسکو با داشتن 40 زبان یک ظرفیت مهم برای ارتباط با ملت ها را داراست که یکی از قدیمی ترین رشته های آن ادبیات و زبان فارسی است.
وی اضافه کرد: این مرکز در تربیت دانشجویان آشنا با زبان فارسی موفق بوده و دانش افزایی دانشجویان زبان فارسی برای جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت بوده است.

دکتر ایگور عبدالقاضی اف رئیس انیستیتوی آسیا و آفریقای دانشگاه مسکو نیز همکاری های تنگاتنگ علمی و آموزشی دو کشور را ثمربخش توصیف کرد و گسترش خارق العاده دانشجویان زبان فارسی یکی از ثمرات آن دانست.

در این دیدار دکتر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، دکتر خوانساری معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر امیری نیا مشاور بین الملل دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند.

انتهای پیام