• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98091611530
  • خبرنگار : 50012

تجلیل از دانشجویان حامی ایتام آذربایجان شرقی

حامیان ایتام راهبران اصلی قطع فقر در میان نسل‌ها هستند

حامیان ایتام راهبران اصلی قطع فقر در میان نسل‌ها هستند

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره اکرام کمیته امداد آذربایجان شرقی تمرکز بر روی فرزندان اکرام را عامل قطع فقر در میان نسل‌ها دانست و گفت: اکنون حامیان ایتام راهبران اصلی قطع فقر در میان نسل‌ها محسوب می‌شوند.

موسی نیرومند، رئیس اداره اکرام کمیته امداد آذربایجان شرقی در مراسم تجلیل از دانشجویان حامی ایتام در دفتر خبرگزاری ایسنا، با بیان این‌که فرزندان موفق ایتام، قطع کننده‌ی نسل فقر در خانواده هستند، گفت: قطعا فرزند ایتامی که توانمند بوده و به فردی موفق تبدیل می‌شود، خانواده‌ی خود را نیز حمایت خواهد کرد. در سال گذشته بیش از 20 نفر از فرزندان ایتام کمیته امداد امام خمینی استان رتبه‌ی زیر هزار در آزمون کنکور سراسری کسب کرده و در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر کشور مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان این‌که فقر پدیده‌ای پیچیده بوده و باید این پدیده به طور پیچیده مدیریت شود، اظهار کرد: فقر با کارکردهای سایر نهادها در ارتباط است بنابراین برای مدیریت آن باید از رویکرد پیچیده‌ای استفاده کرد.

وی با اشاره به رویکرد دانشجویان حامی ایتام، ادامه داد: با توجه به این‌که فرزندان اکرام جایگاهی راهبری دارند، برهمین اساس تمرکز بر فرزندان اکرام، یعنی کنترل نسلی فقر است.

نیرومند با بیان اینکه جامعه‌ای که احسان محور باشد قطعا از آسیب‌ها به دور خواهد بود، ادامه داد: در برخی مواقع روند فقر به صورت نسلی بوده و این موضوع همواره یکی از نقاط آسیب برای مددجویان است.

وی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری،  ۱۰۰ هزار نفر به جمع حامیان ایتام اضافه شود، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، سال گذشته ۲۰ هزار خانوار به جمع مددجویان کمیته امداد اضافه شد.

وی تاکید کرد: دانشجویی که در این شرایط اقتصادی احساس وظیفه کرده و حامی ایتام شده است، لیاقت آن را دارد که دربهترین و برترین جایگاه‌ها قرار بگیرد چرا که روح بزرگی دارد و می‌تواند در آینده نیز کارهای بزرگی در خدمت به خلق خدا انجام دهد.

در این مراسم از دو دانشجوی دانشگاه تبریز که حامی ایتام استان هستند به مناسبت روز دانشجو تجلیل شود.

انتهای پیام