• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲۲:۰۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98091611889
  • خبرنگار : 50266

فرماندار شاهین شهر:

۵۴ نفر از شاهین‌شهر داوطلب نمایندگی مجلس شدند

ایسنا/اصفهان ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار با 54 نفر در آخرین روز به پایان رسید.

اسفندیار تاجمیری، در گفت وگو با ایسنا گفت: آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که در حوزه انتخابی شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار ۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند و کل داوطلبان ثبت نام شده از این حوزه ۵۴ نفر است. 

فرماندار به حضور پر رنگ آقایان در ثبت‌نام اشاره کرد و افزود: درصد مشارکت بانوان ۱۳ درصد با ۷ نفر و آقایان ۸۷ درصد با ۴۷ نفر داوطلب ثبت شده‌است.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات در حوزه انتخابی شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار ادامه داد: ۴۲ نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۶نفر دکترا و ۶ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

تاجمیری، بازه سنی داوطلبان را ۳۰ تا ۶۵ سال دانست و تصریح کرد: بازه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال با ثبت نام ۱۸ نفر بیشترین آمار ثبت‌نام در این حوزه انتخابی را به خود اختصاص داده‌است.

وی همچنین ادامه داد: در بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال ۹ نفر، ۴۱ تا ۴۵ سال ۸ نفر، ۴۶ تا ۵۰ سال ۵ نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال ۷ نفر، ۵۶ تا ۶۰ سال ۶ نفر و ۶۱ تا ۶۵ سال یک نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

تاجمیری گروه‌ شغلی اکثر داوطلبان را کارمند دانست و خاطر نشان کرد: تقریبا از همه گروه‌های شغلی داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده اما کارمندان با ۲۰ داوطلب پیشرو در سایر گروه‌های شغلی هستند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان، ۲۶ درصد از داوطلبان را از جامعه ایثارگران دانست و اظهار کرد: ۱۴نفر از داوطلبان از جامعه ایثارگران هستند، همچنین ۲۴ درصد از داوطلبان دارای سابقه داوطلبی انتخابات مجلس در ادوار گذشته بوده‌اند.

انتهای پیام