• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98091711990
  • خبرنگار : 50176

برگزاری ۲۰۰۰ پیش‌اجلاس مدرسه‌ای با موضوع «نماز و مدرسه» در لرستان

برگزاری ۲۰۰۰ پیش‌اجلاس مدرسه‌ای با موضوع «نماز و مدرسه» در لرستان

ایسنا/لرستان رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پروش لرستان از برگزاری ۲۴ پیش‌اجلاس منطقه‌ای و ۲۰۰۰ پیش‌اجلاس مدرسه‌ای با موضوع «نماز و مدرسه» در استان خبر داد.

عیسی حیدروند در جمع خبرنگاران، با اشاره به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با موضوع «نماز و مدرسه»، اظهار کرد: با توجه به مصوبه شورای عالی نماز، بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با موضوع نماز و مدرسه آذرماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که فرمودند «مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان، این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است»؛ لذا بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با موضوع نماز و مدرسه در آذرماه جاری برگزار خواهد شد، در همین راستا با توجه به مصوبه شورای عالی نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش لرستان و ارسال دستورالعمل برگزاری پیش اجلاس‌ها، تعداد ۲۴ پیش اجلاس منطقه‌ای و بیش‌از دو پیش‌اجلاس مدرسه‌ای در سراسر استان در حال برگزاری است.

حیدروند با اشاره به استقبال و اجرای بسیار خوب پیش‌اجلاس‌های نماز در سراسر لرستان ادامه داد: هدف از اجرای پیش اجلاس‌های نماز نهادینه کردن هرچه بیشتر اهمیت اقامه نماز در مدارس و توسعه و تعمیق فرهنگ این فریضه الهی است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پروش لرستان خاطرنشان کرد: در این خصوص از فعالان نماز شامل دانش‌آموزان، مربیان، معلمان، اولیا، امام جماعت، خیران و پژوهشگران حوزه نماز در سطح مدرسه، منطقه و استان تقدیر می‌شود.

انتهای پیام