• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98091712231
  • خبرنگار : 50041

استاندار گیلان:

نمایشگاه  از عوامل توسعه صادرات غیرنفتی است

نمایشگاه  از عوامل توسعه صادرات غیرنفتی است

ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: نمایشگاه های  ارائه توانمندی های کالاهای داخلی می توانند در توسعه صادرات غیرنفتی و کسب بازارهای هدف کمک شایانی به استان کنند.

 ارسلان زارع در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان که در سالن شهید انصاری برگزار شد، گفت: انتظار دارم چنین جلساتی مستمرا برگزار شود تا مشکلات در این خصوص به حداقل برسد.

وی افزود: برای افزایش و رشد توسعه صادرات به خصوص بعد از تحریمات ظالمانه که صورت گرفته باید تلاش های بیشتری انجام شود.

زارع ادامه داد: گیلان دارای موقعیت های خوبی است که باید از آنها بهره بیشتری ببریم.

استاندار گیلان گفت: میزان صادراتی که برای امسال هدفگذاری شده ۵۰۰ میلیون دلار است و در هشت ماهه سالجاری ۲۶۰ میلیون دلار آن محقق شده است و تا فرصت باقی مانده باید به هدفی که مشخص کردیم برسیم.

وی یکی از دلایل عقب ماندگی زمانی از برنامه تعیین شده میزان توسعه صادرات نفتی در گیلان را استفاده نکردن از فرصت های استان عنوان کرد و گفت: باید دقت و نظارت کنیم تا کالای بی کیفیت به بازارهای هدف صادر نشود.

زارع با بیان اینکه باید از ظرفیت های داخلی استفاده بیشتری ببریم، خاطرنشان کرد: انتظار دارم همه اعضا در کنار هم همه موضوعات توسعه صادرات را پیگیری کنند.

استاندار با تاکید بر اینکه باید تجار را تشویق کنیم در نمایشگاه ها فعال باشند، تصریح کرد: ما قدردان صادر کنندگان توانمند استان هستیم زیرا در شرایط موجود اقتصادی کارنامه خوبی را رقم زده اند.

وی در ادامه استقرار پایانه گل و گیاه در آستارا را از نیازهای اصلی استان عنوان کرد و گفت: بررسی ها در حال انجام شود تا این مهم در استان اجرایی شود.

انتهای پیام