• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۷
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98091913877
  • منبع : نمایندگی سمنان

رشد 13 درصدی اعتبارات عمرانی استان سمنان در لایحه تقدیمی امسال

رشد 13 درصدی اعتبارات عمرانی استان سمنان در لایحه تقدیمی امسال

ایسنا/سمنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با اشاره به تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر از رشد 13 درصدی اعتبارات عمرانی این استان در لایحه تقدیمی امسال خبر داد.

نادر مالکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: در مجموع بودجه استان سمنان رشد خوبی در لایحه بودجه 99 دارد.
وی با بیان اینکه استان سمنان همراه در انتهای جدول بودجه کشور قرار داشته افزود: در لایحه بودجه سال آینده استان سمنان پس از سال‌ها از رتبه 30 و 31 به رتبه 27 ارتقاء یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با بیان اینکه در مجموع بودجه کشور رشدی 16 درصدی داشته خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بودجه سال آتی به صورت استقامتی تدوین و تقدیم مجلس شده است.

وی با اشاره به بودجه امسال استان سمنان گفت: خوشبختانه با توجه به مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان امسال دو برابر اعتبارات استانی و ملی اختصاص یافته به استان، اعتبارت سفر به این استان اختصاص یافت.

   مالکی اعتبار سفر اول سفر رئیس‌جمهوری به استان را 962 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: اعتبارات سفر اول تقریبا به صورت 100درصدی تحقق پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه قرار بود که 50 درصد اعتبارات دور دوم سفر نیز در سال جاری تحقق یابد ادامه داد: تاکنون با پیگیری‌های استاندار و دیگر مسوولان استان بخش قابل توجهی از اعتبارات دور دوم نیز به استان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه در بودجه سال آتی ردیف‌های جدیدی به اعتبارات استان افزوده شده اظهار کرد: طرح مطالعات پروژه انتقال آب به کویر مرکزی، سد فینسک، دو فرودگاه سمنان و شاهرود، دو زندان دامغان و سمنان و برخی ردیف‌های بیمارستانی و راه‌سازی ازجمله این پروژه‌ها هستند.

وی با اشاره به تدوین سند تدبیر و توسعه استان و ابلاغ آن به فرمانداران و دستگاه های اجرایی استان افزود: علاوه بر این استان سمنان در تهیه اسناد توسعه روستایی جزء استان‌های برتر کشور بوده به طوری که در سال 96 تعداد 41 روستا در سال 97 تعداد 87 روستا و در امسال نیز سند توسعه 70 روستا در حال تدوین است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان از انجام مطالعات مربوط به سرانه تولید استان خبر داد و گفت: مطالعات این مهم به صورت شهرستانی نیز انجام شده و این رو می‌تواند مبدا خوبی برای برنامه‌ریزی‌های استان باشد.

انتهای پیام