• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۰
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98091914065
  • خبرنگار : 50189

معاون شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان:

ساخت ۹۵ درصد تجهیزات صنعت برق؛ نتیجه بها دادن به پژوهش است

ساخت ۹۵ درصد تجهیزات صنعت برق؛ نتیجه بها دادن به پژوهش است

ایسنا/کرمان معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: نتیجه بها دادن به تحقیقات و پژوهش این بوده که ۹۵ درصد تجهیزات صنعت برق کشور، امروز ساخت داخل می باشد و استان کرمان در ساخت انواع تجهیزات بتنی صنعت برق رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

"احمد گنجعلیخانی" امروز ۱۹ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته پژوهش گفت: سازمان‌هایی که خدمات و کالاهای به جامعه ارایه می‌دهند، باید برای پیشرو بودن در بخش دقت و صحت خدمات را افزایش و در عین حال قیمت کالا و خدمات خود را کاهش دهند که در این راستا باید به واحد تحقیقات خود بها داده تا بانوآوری و خلاقیت این اهداف را محقق کنند.

وی با بیان این مطلب که دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان کارهای نوآوری و خلاقانه را دنیال می‌کند، تصریح کرد: دفتر تحقیقات این شرکت تفاهمنامه های پژوهشی در سال ۹۵ با دانشگاه‌های منطقه انعقاد کرده و در قالب این تفاهمنامه بحث های آموزشی، پژوهشی، حضور در کنفرانس‌ها، قراردادهای تحقیقاتی و ... را دنبال می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ادامه داد: براساس این تفاهمنامه در سال ۹۵ این شرکت پنج مورد؛ در سال ۹۶ هشت مورد؛ در سال ۹۷ سه مورد و در سال جاری تاکنون ۴ پروژه تحقیقاتی با دانشجویان، اساتید و محققان داوطلب به مرحله عقد قرارداد رسانده است.

گنجعلیخانی از چشم‌اندازها و اهداف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان سخن به میان آورد و بیان کرد: مهمترین هدف غایی ما این است که در سال ۱۴۰۰ بهره‌ورترین شرکت توزیع نیروی برق کشور شویم گفتنی است که این شرکت ماموریت تامین نیرو، عرضه برق پایدار و مطمئن برای مشترکین و متقاضیان برعهده دارد.

وی با اشاره به اهداف کلان این شرکت تا سال ۱۴۰۴ عنوان کرد: کاهش تلفات، کاهش خاموشی، افزایش سقف انرژی‌های تجدیدپذیر به ۲۰ درصد پیک در افق برنامه، رساندن دسترسی به یک روز و کاهش مراجعات حضوری به ۵ درصد از جمله اهداف کلان این شرکت هستند.

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان خاطرنشان کرد: نتیجه بها دادن به تحقیقات و پژوهش این بوده که امروز ۹۵ درصد تجهیزات صنعت برق کشور، ساخت داخل ببوده و استان کرمان در ساخت انواع تجهیزات بتنی صنعت برق رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ساخت ساعت نجومی، سه پایه فلزی برای حذف جرثقیل در نصب پایه‌های بتنی، پیچ و مهره ضد سرقت، را از مهمترین خروجی‌های تحقیقات در استان کرمان برشمرد و عنوان کرد: از سال ۸۳ تا ۹۵ سالیانه یک کنفرانس داخلی در حوزه برق توسط این شرکت برگزار شد که در سال ۹۶ و ۹۷ این کنفرانس به استارت آپ ویکند تبدیل شدند.

به گزارش ایسنا، "سعید زمانی"مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: ما جز شرکت‌های هستیم که بیشترین همایش‌های داخلی در سطح کشور داشته‌ایم و اولین شرکت توزیعی هستیم که اولین استارت آپ ویکند را در سال ۹۶ کلید زدیم و در سال ۹۷ باتوجه به اهمیت کنترل پیک و در راستای مدیریت مصرف سیستم‌های سرمایشی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم و دومین استارت‌آپ را در این زمینه برگزار کردیم که خروجی این استارت آپ‌ها، متدهای تحقیقاتی شد.

وی با اشاره به اقدامات این شرکت جذب سرباز نخبه، همکاری با دانشگاهیان، شرکت همکاران در کنفرانس‌ها، اظهار کرد: امسال ۴۱ پروپزال با حضور داروان داخلی و خارجی داوری شد که براساس این پروپزال‌ها ۴ قرارداد بسته شده است. همچنین شرکت توزیع برق شمال استان آزمایشگاه شبیه‌سازی سیستم های برق قدرت در دانشگاه ولیعصر رفسنجان را با همکاری دانشگاه تجهیز می‌کند.

مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ادامه داد: بیش از ۶۱۰ میلیون تومان عقد قرارداد در زمینه پروژه‌های تحقیقاتی از سال ۹۵ تا کنون داشته‌ایم همچنین اتصال نرم افزار کامل نظام مشارکت به نظام مشارکت کشور (در این نرم افزار امکان ارایه پیشنهادات همکاران و مشترکین برای رفع مشکل و داشتن صرفه اقتصادی ارایه می‌شود) و امسال ۲۰۲ پیشنهادات در این نرم افزار ثبت شده  که ۴۰ درصد آنها به کمیته عالی ارسال و حدود ۱۳ مورد آنها به مرحله عملیاتی رسیده‌اند.

انتهای پیام