• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۶
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98092014739
  • منبع : نمایندگی ایلام

روایت معاون فرهنگی از حضور کانون پرورش فکری ایلام در مدارس روستایی

روایت معاون فرهنگی از حضور کانون پرورش فکری ایلام در مدارس روستایی

ایسنا/ایلام محمدرضا رستم‌پور، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، سفر به روستای «چالسرا» و حضور در بین دانش‌آموزان دبستان شهید نجفی را توصیف کرده است.

کودکی که مشتاق قصه‌ی مربی شده و با هیجان ادامه‌ی قصه را دنبال می‌کند، گروهی از بچه‌ها که معصومانه و با نشاط خاصی بازی گروهی را سهیم شده‌اند و هر کدام با شورو شوق ویژه‌ای سعی در مشارکت در این شوق دسته جمعی دارند.

کودکی که بادبادک‌های رها را در آسمان نقاشی کرده و به آسمانی آبی فکر می‌کند که بادبادک‌های پویا را در خود جای دهد، معلمانی که با اشتیاق و اگاهی کتاب‌های گروه سنی مخاطبین خود را به بچه‌های دبستان شهید نجفی چالسرا هدیه می‌دهند.

مربی پرانگیزه‌ای که تمام عشق خود را سرمایه‌ی نشاندن یک لبخند، یک خوشحالی از ته دل، یک نگاه متفکرانه به تصویرهای کتاب وایجاد یک سوال در ذهن کودکان دبستانی می‌کند، همه وهمه دست به دست هم داده تا پیک امیدی دیگر به همت کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام رقم بخورد.

پیک امیدی که با پشتوانه‌ی مربیانی آگاه و مشتاق و مدیری توانا و صمیمی آماده شده‌اند تا یک به یک روستاهای ایلام را به نوبت از جشن پیک امید سیراب کنند و سهمی داشته باشند در آینده‌ای که با همین لبخندهای پر نشاط ساختنی خواهد بود. اینجا همدلی است که حرف اول را می‌زند و صمیمیت است که تفکر فرهنگی مربیان و معلمان را به هم گره می‌زند تا راهی برای صعود به آینده ای ساختنی بسازند و چشم امید به قله‌های فردا بدوزند.

فضای روستا را نگاه مشتاق این بچه‌های معصوم و تشنه‌ی شادمانی دوست داشتنی‌تر کرده و دوست داشتنی تر ازآن حرف‌های انگیزه بخش معلمانی است که به خوبی از این جشن استقبال می‌کنند و خواهان تداوم آن هستند.

و در این بین کلمات یادگاری معلمی که با نگاه قدر شناسانه می‌آید و می گوید باید قدر شناس حرکت پیک امید کانون بود که این‌گونه لحظاتی شاد و پر هیجان را همراه با ایجاد فرصت تفکر با کارگاه‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری ایجاد کرده و ما می‌خواهیم شما دوباره برگردید و در کنار هم چنین لحظاتی را باز هم تجربه کنیم، خود سرمایه‌ای است گرانبها.

چیزی به پایان سال نمانده اما کاروان پیک امید کانون ایلام آغازی دوباره را برای خود رقم زده آغازی که مسیری تازه‌تر را با برنامه‌های پیش‌رو و چشم‌اندازی روشن دنبال می‌کند و اراده اش را بر این قرار داده که یک به یک روستاهای ایلام را به این جشن دعوت کند و چقدر هم روستاهای ایلام ظرفیت چنین برنامه هایی را دارند و از آن استقبال می کنند.

تقویم کانون، 19 آذر 98 را به خاطر می سپارد که در راستای خدمات فرهنگی پرنشاط در مناطق مختلف ایلام، جشن گروه پیک امید را در دبستان شهید نجفی چالسرا برگزار کرد.  به خاطر می سپارد که چگونه در فضایی امیدوار کننده و سرشار از عطر کتاب و قصه و بازی و سرگرمی و فرصت تفکر،مربیان کانون ایلام برای بچه ها کارگاهها و بازیهای مختلفی برگزار کردند و به تمام بچه های مدرسه 200 جلد کتاب از تازه ترین کتاب های چاپ کانون کشور به عنوان یادگاری فرهنگی اهدا کردند.

این تازه اول راه است و باید منتظر روستاهای دیگر و برنامه های شاد و پر نشاط دیگر همراه با محتوایی فرهنگی و دنبال کننده ی نگاه خاص فرهنگی باشیم، نگاهی که مسیری را دنبال می کند که به بچه ها و بزرگتر ها یادآوری کند که آینده ساختنی است و باید به سمت روشنی فردا بچه ها را بدرقه کرد.

«محمدرضا رستم پور» شاعر،نویسنده و برنامه‌ساز اخیرا، طی حکمی ازسوی مهدی جمالی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به عنوان معاون فرهنگی معرفی شد.


رستم پور سابقه مدیریت ،تهیه و اجرا،دبیری و داوری دهها برنامه‌ی فرهنگی،ادبی ،هنری کشوری،منطقه ای و استانی را در صدا و سیما،ارشاد،حوزه هنری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کارنامه ی خود دارد و سال ها نیز به عنوان روابط عمومی کانون خدمت کرده است.


از رستم پور تاکنون 8 عنوان کتاب نیز در عرصه ی شعر و نثر منتشر شده است.

منبع: فریاد

انتهای پیام