• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۷
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98092014796
  • خبرنگار : 50059

رسانه بخشی جدایی‌ناپذیر از فضای علمی و دانشگاهی است

رسانه بخشی جدایی‌ناپذیر از فضای علمی و دانشگاهی است

ایسنا/قزوین سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: در جامعه‌ای که دانشجو مؤذن آن است رسانه‌ها می‌تواند آینه‌ای برای انعکاس و بیان مشکلات و نیازهای جامعه به دانشجویان باشد و از سوی دیگر می‌تواند فضای موجود علمی و پژوهشی دانشگاه را به جامعه منتقل کند.

حمیدرضا مشهدی، سرپرست مدیریت امور پردیس‎های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روز دانشجو و سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: برخی معتقدند دانشجو مؤذن جامعه است و اگر خواب بیفتد جامعه نیز در خواب خواهد رفت.

وی افزود: در جامعه‌ای که دانشجو مؤذن آن است رسانه‌ها می‌تواند آینه‌ای برای انعکاس و بیان مشکلات و نیازهای جامعه به دانشجویان باشد و از سوی دیگر می‌تواند فضای موجود علمی و پژوهشی دانشگاه را به جامعه منتقل کند.

مشهدی با بیان اینکه رسانه می‌تواند نشان‌گر تصور جامعه از فضای دانشگاه باشند، تصریح کرد: رسانه بخشی جدایی‌ناپذیر از فضاهای علمی و دانشگاهی است و می‌تواند نیازهای جامعه را به دانشگاه انتقال دهد تا دانشگاه بر اساس و محور آن برنامه‌ریزی داشته باشد.

وی ادامه داد: با این نگاه رسانه‌ها می‌توانند هم تهدید باشند و هم فرصت؛ تهدید از این باب که اگر رسانه نتواند نیازهای واقعی جامعه را به‌درستی به دانشگاه انتقال دهند و شفاف‌سازی صورت نگیرد باعث می‌شود دانشگاه‌ها به نیازهای واقعی جامعه توجه نداشته باشند؛ همچنین می‌تواند فضای دانشگاه‌ها را به‌صورت غیرواقعی به جامعه نشان دهند و همین موجب التهاب در جامعه شود.

سرپرست مدیریت امور پردیس‎های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین عنوان کرد: درعین‌حال رسانه می‌تواند یک فرصت نیز باشد و در این صورت هیچ عنصر دیگری نمی‌تواند جایگزین آن باشد.

این مسئول بیان کرد: رسانه‌ها می‌توانند به دانشگاه در راستای چارچوب قانونی کمک کرده و ضمن ارتباط‌گیری با دانشجویان، تشکلات دانشجویی و مسئولان دانشگاه به انعکاس مشکلات آن‌ها بپردازند. 

مشهدی در پایان با بیان اینکه خروجی دانشگاه به جامعه باز خواهد گشت و در حل مشکلات آمایش سرزمینی هر شهر و استانی بسیار تأثیرگذار هستند خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید دست دانشگاه را گرفته و در پایش رشته‌ها و R&D دانشگاه پای‌کار باشند.

انتهای پیام