• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۶
  • دسته‌بندی: تجسمی و موسیقی
  • کد خبر: 98092015200
  • منبع : روابط عمومی برنامه

نمایش اولین پوسترها از اولین نمایشگاه‌های گالری‌ها

نمایش اولین پوسترها از اولین نمایشگاه‌های گالری‌ها

نمایشگاهی از پوسترهایی از اولین نمایشگاه‌های افتتاح‌شدۀ گالری‌ها از سال‌های ۱۳۲۷ تا سال ۱۳۶۷ افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، نهمین شماره مجلۀ «آنگاه» با موضوع گالری‌ و گالری‌داری و باعنوان «گالری؛ مهجور موثر» چاپ شد.

جشن رونمایی از نهمین شمارۀ آنگاه با همکاری آرتیبیشن به همراه پوسترهای جمع‌آوری شدۀ این نمایشگاه که همگی اورجینال و از همان روزهای دور با کیوریتوری مهدی فاتحی گردآوری شده و بخشی از تاریخ پوستر هنر ایران به‌شمار می‌آیند، پنجشنبه برگزار می‌شود.

در این شمارۀ مجلۀ آنگاه موضوعات گالری و گالری‌گردی با ۳۵ نوشتار از زاویه‌های گوناگون مورد دقت‌ و واکاوی نویسندگان قرار گرفته و ازموقعیت این نهاد در ایران و تحولات تاریخی تا موقعیت امروزی و همچنین از جنبۀ زیبایی‌شناختی تا گارد اجتماعی و سیاسی گالری‌ها و ارتباط آنها با هنرمندان و منتقدان در قالب یادداشت‌ و مقاله، گفتگو و مصاحبه  در این شماره به چاپ رسیده است.

نمایش و رونمایی این پوسترها در حاشیۀ رونمایی از نهمین شمارۀ آنگاه روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه افتتاح می‌شود و به مدت شش روز تا تاریخ چهارشنبه ۲۶ آذر در گالری آرتیبیشن واقع‌ در تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینۀ ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶ دایر خواهد بود.

علاقمندان برای حضور در این جشن می‌توانند در تاریخ ۲۱ آذر به گالری آرتیبیشن مراجعه کنند، ورود به جشن رونمایی و نمایشگاه پوستر برای عموم علاقمندان آزاد است.

انتهای پیام