• سه‌شنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۸ / ۰۱:۱۵
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 98100906724
  • خبرنگار : 99999

سیدصالحی: در شرایط تحریم استفاده از مربی داخلی بهتر است

سیدصالحی:  در شرایط تحریم استفاده از مربی داخلی بهتر است

بازیکن اسبق تیم ملی معتقد است اگر اعتماد و وقتی که در فوتبال صرف خارجی‌ها می‌شود به مربیان ایران هم تعلق می‌گرفت آن‌ها هم می‌توانستند به همان میزان مثمر ثمر باشند.

سید مهدی سیدصالحی بازیکن سابق فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با توجه به وضعیت که در خصوص مربیان خارجی فوتبال ایران به وجود آمده است گفت: اگر بخواهیم تحریم‌ها را در نظر بگیرم بهتر است از مربیان ایرانی استفاده کنیم تا در آینده درگیری‌هایی در مورد مسائل مالی نداشته باشیم و با فیفا و AFC طرف نشویم. اگر می‌توانیم از پس هزینه‌های مربی خارجی برآییم و از طرف دیگر هم مربی خارجی تمام شرایط ما را بپذیرد می‌توانیم مربی خارجی با کیفیت استخدام کنیم ولی اگر درگیر شرایط تحریم باشیم استفاده از مربی داخلی بهتر است.

او با تاکید بر این که دراین شرایط بحرانی استفاده از مربیان ایران به صرفه‌تر است تصریح کرد: در میان مربیان ایرانی هم تعدادی مانند آقای قلعه‌نویی از کیفیت خوبی برخورداند و تعدادی هم برای پیشرفت به زمان نیاز دارند. فقط این چرخه باید گسترش یابد و مربیان دیگر هم بتوانند وارد شوند چون در حال حاضر فقط اسم چند مربی جدای از مهارتشان مطرح است.

سیدصالحی ضعف مدیریت و اتفاقاتی که در پشت پرده فوتبال رخ می‌دهد را عامل اصلی عدم و حضور مربیان با کیفیت خارجی دانست و معتقد است فقط تعداد اندکی هستند که در جایگاه مربی را اشغال کرده‌اند و هر از چند گاهی با یکدیگر تعویض می‌شوند.

او در پاسخ به سوالی درباره حضور مربیان ایرانی در تیم ملی گفت: برای استخدام مربی تیم ملی مهم ترین فاکتور کارنامه و عملکرد اوست. آقای کی‌روش هم به خاطر عملکرد خوبش نبود که توانست در تیم ملی تاثیر گذار باشد بلکه به علت هشت سال حضور در تیم ملی بود که توانست به ثبات برسد. اگر این وقت به مربیان ایرانی هم داده می‌شد، می‌توانستند تیم را به ثبات برسانند و به موفقیت برسند.

وی افزود: ویژگی بد ما ایرانی‌ها این است که بازیکنان و مربیان خارجی را بهتر و در سطح بالاتر می‌دانیم در صورتی که افرادی که وارد فوتبال ایران می‌شوند معمولا از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. آقای اسکوچیچ سرمربی صنعت نفت سال‌ها در ایران حضور داشتن با شرایط آشنا شدند و حالا عملکرد خیلی خوبی را به نمایش گذاشته‌اند. آقای برانکو هم همین طور است ایشان هم سال‌ها در تیم ملی و پس از آن در پرسپولیس تجربه اندوزی کردند. مطمئنا اگر اعتماد بیشتری به مربیان ایرانی می‌شد و وقت بیشتری در اختیار آنها قرار می‌گرفت آن ها می‌توانستند مانند همکاران خارجی‌شان توانایی‌هایشان را نشان دهند.

انتهای پیام