• چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۳:۱۲
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98110201784
  • خبرنگار : 71038

برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی ایران در کویت

برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی ایران در کویت

نمایشگاه هنرهای تجسمی جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت در چارچوب جشنواره فرهنگی «القرین» و به دعوت شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب این کشور در تالار موزه هنرهای معاصر کویت گشایش یافت.

 به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور دبیرکل شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت، وزیر فرهنگ و اطلاعات پیشین ، اعضای انجمن دوستی کویت و ایران ، جمعی از سفرا و دیپلمات های خارجی ، استادان دانشگاه و هنرمندان عرب ، جمعی از هم وطنان ایرانی مقیم ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت و اعضای سفارت برگزار شد؛ علیرضا محبی هنرمند سرشناس کشورمان 30 تابلوی نقاشی خط نفیس به نمایش گذاشت که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
دبیر شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت در حاشیه این مراسم طی مصاحبه ای با رسانه های گروهی ضمن تجلیل از هنر ایرانی و زیبایی آثار عرضه شده، بر اهمیت گسترش داد و ستد فرهنگی میان دو کشور همسایه و مسلمان تاکید کرد.
وی افزود: نمایش هنر ایرانی در کویت بی تردید به غنای رویدادهای فرهنگی در کویت خواهد افزود.  
محمد ایرانی سفیر کشورمان در کویت نیز به خبرنگاران گفت: هنر ایرانی یکی از متنوع ترین و غنی ترین مجموعه های میراث فرهنگی بشریت است ، و آنچه امروز در این نمایشگاه شاهد آن هستیم جرعه‌ای از این دریاست.
ایرانی ابراز امیدواری کرد کارگاهی آموزشی برای این هنرمند شناخته شده کشورمان در کویت برگزار شود تا شمه‌ای از این هنر اصیل کشورمان به هنرآموزان و علاقمندان عرب تدریس شود.
بر اساس این گزارش، علیرضا محبی خوشنویس و هنرمند اهل قزوین تاکنون نمایشگاه‌های متعددی در داخل و خارج کشورمان برگزار کرده است و برنده چندین جایزه از نمایشگاه‌های الجزایر، امارات، مالزی و ترکیه است.
براساس اعلام سفارت ایران در کویت، این نمایشگاه تا روز جمعه برای عموم علاقمندان است.

انتهای پیام