• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98110503242
  • خبرنگار : 50180

آغاز نواختن زنگ فاطمی در مدارس کرمانشاه از امروز

آغاز نواختن زنگ  فاطمی در مدارس کرمانشاه از امروز

ایسنا/کرمانشاه کارشناس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از آغاز نواختن زنگ فاطمی در مدارس استان خبر داد.

علی انوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نواختن زنگ  فاطمی از امروز(پنجم بهمن) تا روز هشتم بهمن در بیش از 100 مدرسه استان، اضافه کرد: تلاش شده تا با تدارک ویژه برنامه‌هایی در خصوص شخصیت و سیره زندگی حضرت زهرا(ص) در مدارس، دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان فردای کشور را با شخصیت این بانوی بزرگ اسلام آشنا کرده و از این طریق در جهت الگو پذیری آنها از ایشان اقدام کنیم.

انوری همچنین با اشاره به آغاز برگزاری ویژه‌برنامه‌های ایام فاطمیه در بیش از 100 مسجد استان، افزود: بیش از 30 مسجد از این تعداد در شهر کرمانشاه قرار دارند.

کارشناس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین در حدود 50 حسینیه و هیئت عزاداری استان نیز ویژه برنامه‌های ایام فاطمیه برگزار خواهد شد.

وی اشاره ‌ای هم به برگزاری همایش مادرانه‌های فاطمی در تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه داشت و افزود: این همایش‌ در ایام فاطمیه در حسینیه‌ها  و مساجد استان برگزار می‌شود.

انوری با اشاره به برگزاری اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی در تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: این ویژه برنامه از ساعت 10و30  روز 9 بهمن همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی همچنین از تدارک برگزاری دو کنگره شعر فاطمی در روزهای دهم و یازدهم بهمن در شهرستان های کنگاور و کرمانشاه به مناسبت ایام فاطمیه خبر داد.

این مسئول اشاره ای هم به اعزام بیش از 200 مبلغ و مبلغه به مساجد استان در ایام فاطمیه داشت و افزود: اکثر این مبلغ ها بومی و بیش از 70 درصد آنها مرد هستند که تا اتمام فاطمیه در مساجد حضور خواهند داشت. 

انتهای پیام