• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۱
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98110603705
  • منبع : نمایندگی ایلام

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان ایلام:

فقر حرکتی دانش‌آموزان به راحتی قابل جبران نیست

فقر حرکتی دانش‌آموزان به راحتی قابل جبران نیست

ایسنا/ایلام معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان ایلام از والدین خواست با توجه به زندگی آپارتمانی امروز، حداقل محیط منزل را از آنان نگیرند و از امکانات موجود برای مبارزه با فقر حرکتی بهره بگیرند.

«ملیحه اسلامی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: سواد حرکتی توسعه مهارت‌های بنیادین حرکتی و ورزشی است که به کودک اجازه می‌دهد با انگیزه، اعتماد به نفس و کنترل، در طیف وسیعی از فعالیت‌های بدنی حرکت کند.

وی با اشاره به اهمیت سواد حرکتی، گفت: اگر فردی چند سالی از نعمت سواد خواندن و نوشتن محروم بماند در صورت اقدام می تواند آن را جبران کند اما فقر حرکتی در افراد به سختی قابل جبران است.

اسلامی تصریح کرد: در گذشته درس تربیت بدنی در مدارس مغفول می‌ماند اما اکنون کتاب واضح تربیت بدنی داریم و هر سال تجهیزات مناسب درس تربیت بدنی را به شهرستان ها و مناطق ارسال می کنیم و امسال برای کلاس تربیت بدنی چهار پروژه در شهرستان و مناطق در مقطع ابتدایی با اولویت مدارس دخترانه داریم.

وی با تاکید بر اینکه همانطور که برای اولیا رشد علمی فرزندانشان مهم است باید به سالم بودن و سالم ماندن ساختار بدن فرزندانشان نیز حساس باشند، تاکید کرد: محیط خانه و محله می‌تواند فضای مناسبی برای فعالیت‌های بدنی دانش آموزان باشد و اولیا باید به یاد داشته باشند که هرگز محیط خانه را برای فعالیت فرزندانشان را از آنان نگیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ایلام در پایان از اولیای مدرسه خواست که هرگز زمان درس تربیت بدنی را به دیگر دروس اختصاص ندهند چرا که هرگز اهمیت این درس از دیگر دروس کمتر نبوده و نیست.

انتهای پیام