• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98110603997
  • خبرنگار : 50028

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد:

اعطای کمک معیشت به بیش از 41 هزار خانوار مددجوی خراسان جنوبی

اعطای کمک معیشت به بیش از 41 هزار خانوار مددجوی خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: هم اکنون ۴۱ هزار و ۷۰۰ خانوار تحت حمایت کمک‌ معیشت دریافت می‌کنند.

رضا سلم‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی ۹‌ ماهه ‌سال جاری ۱۰۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.
 

وی، توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت این نهاد را به ‌عنوان یکی از رویکردهای مهم این نهاد عنوان کرد و افزود: تمامی خدمات کمیته امداد باهدف بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت اجرا می‌شود.
 

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: هم اکنون به هریک از خانوارهای یک ‌نفره تحت حمایت ماهیانه ۱۷۲ هزار تومان، دونفره ۲۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سه‌نفره ۳۷۴ هزار تومان، چهار نفره ۴۸۳ هزار تومان و خانوارهای پنج ‌نفره به بالا ۵۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان کمک ‌معیشت پرداخت می‌شود.
 

سلم‌آبادی یادآور شد: معیشتی که به‌ صورت ماهیانه به مددجویان پرداخت می‌شود، ترکیبی از کمک ‌معیشت تخصیصی کمیته امداد و کمک واریزی از محل هدفمندی یارانه‌ها است و علاوه بر این کمک‌ها مددجویان تحت حمایت یارانه دولت را نیز دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به شیوه‌های نوین و غیرحضوری برای پرداخت صدقه و انفاق، تصریح کرد: ارسال پیام بدون متن و یا عدد یک به سامانه پیامکی با سر شماره ۸۸۷۷ و شماره‌گیری کد دستوری# ۰۵۶*۸۸۷۷* تلفن همراه سریع‌ترین و راحت‌ترین روش پرداخت صدقه است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: صدقه جمع‌آوری ‌شده برای کمک به ازدواج نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان و برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت، کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، اعطای تسهیلات اشتغال و وام ضروری به نیازمندان، پرداخت کمک موردی و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاریابی مددجویان صرف می‌شود.
 

سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته مردم خراسان جنوبی ۱۳۹ میلیون تومان صدقه از طریق روش‌های نوین به نیازمندان کمک کردند که این مبلغ طی ۹ ماهه سال جاری به ۲۳۹ میلیون تومان صدقه افزایش یافته است.


انتهای پیام