• دوشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98110705127
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی استان:

بانک اطلاعات اراضی ملی کشاورزی آذربایجان غربی تهیه می شود

بانک اطلاعات اراضی ملی کشاورزی آذربایجان غربی تهیه می شود

ایسنا/آذربایجان غربی فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی آذربایجان غربی از تهیه بانک اطلاعات اراضی ملی کشاورزی استان خبرداد.

سرهنگ اکبرنام آور صبح امروز هفتم بهمن ماه درنشست خبری به مناسبت روزملی اراضی کشاورزی که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، با تاکید بر اینکه بانک اطلاعات اراضی ملی کشاورزی در کشور و استان در حال تکمیل است، اظهار کرد: در این بانک تمامی اقدامات صورت گرفته بر زمین های کشاورزی، تغیییرات کاربری و حفاظت اززمین در آن ثبت خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت ازامور اراضی کشاورزی از سال۹۷ راه اندازی شده و مبارزه با تغییر غیر قانونی اراضی کشاورزی باتوجه به تحریم ها و وجود برخی مشکلات در حوزه زمین وکشاورزی از وظایف اصلی این یگان است، تصریح کرد: هرگونه تفکیک اراضی کشاورزی و تغییر کاربری بدون صدور مجوز جرم محسوب می شود و خرید وفروش این اراضی غیر قانونی است.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان هجوم شهرنشینان به روستاها و ساخت ویلاها در زمین های کشاورزی را باعث به وجود آمدن برخی آسیب های اجتماعی و اقتصادی برای روستاییان اعلام و یاد آور شد: علت اصلی آلودگی هوای شهرها سرانه کم فضای سبز و تغییر کاربری زمین های کشاورزی است.

نام آور با اشاره به اینکه حفظ یکپارچگی اراضی کشاورزی حومه شهرارومیه برعهده شهرداری است، افزود: متاسفانه تاکنون شهرداری اقدامات قابل قبولی در حفظ اراضی ملی کشاورزی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی انجام نداده است.

انتهای پیام