• سه‌شنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۶
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 98110805576
  • خبرنگار : 50165

پیچیدن عطر تنباکو و ادکلن قاچاق در خدابنده

پیچیدن عطر تنباکو و ادکلن قاچاق در خدابنده

ایسنا/زنجان مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از کشف و ضبط تنباکو و ادکلن قاچاق در خدابنده خبر داد.

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، از کشف محموله تنباکو و ادکلن قاچاق در روزهای گذشته خبر داد و اظهار کرد: مقدار ۱۰۸ کیلوگرم تنباکو و ۱۹۲ عدد ادکلن قاچاق از یک دستگاه خودروی سواری کشف و ضبط شد.

این مسئول ادامه داد: پس از سیر مراحل قانونی و تکمیل تحقیقات، تعزیرات حکومتی خدابنده عامل قاچاق را علاوه‌ بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۳۶۶ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

وی افزود: به علت تاثیر منفی قاچاق در اقتصاد کشور، تعزیرات حکومتی به جدیت با قاچاقچیان برخورد می‌کند؛ بیشترین محموله‌های قاچاق که در استان رسیدگی می‌شود، مربوط به البسه، نفت‌گاز، سیگار و لوازم خانگی است.

ممیزی با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا، اقدامات هوشمندانه و همه‌جانبه همه دستگاه‌های اجرایی، نیاز است، گفت: قاچاق کالا، پدیده‌ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به‌ویژه رسانه‌ها استفاده کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خاطرنشان کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند. مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.

انتهای پیام