• جمعه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۰:۱۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98112518144
  • خبرنگار : 50091

رئیس شبکه بهداشت و درمان خواف:

کارکنان چینی شاغل در معادن سنگ‌آهن خواف، از قرنطینه بهداشتی خارج می‌شوند

کارکنان چینی شاغل در معادن سنگ‌آهن خواف، از قرنطینه بهداشتی خارج می‌شوند

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شبکه بهداشت و درمان خواف گفت: کارکنان چینی شاغل در معادن سنگ‌آهن سنگان خواف، 25 بهمن‌ماه از قرنطینه بهداشت و درمان خارج می‌شوند.

علی افکار در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی شیوع بیماری کرونا و حساسیت پیشگیری و مقابله با آن، دو نفر از کارکنان چینی از شرکت‌های صنعتی و معدنی معادن سنگ‌آهن سنگان که از چین وارد خواف شدند از 14 روز پیش در قرنطینه بهداشتی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همه روزه تیم پزشکی با پالایش‌های بهداشتی، وضعیت سلامت چینی‌ها را رصد می‌کردند و خودم نیز بر کار قرنطینه نظارت داشتم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان خواف عنوان کرد: دمای بدن این افراد مرتب کنترل می‌شد و هم اینک با سپری شدن دوره کمون و قرنطینه، آن‌ها می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به محل کارشان بروند و همچون افراد سالم، ارتباط روزمره خود با دیگران را از سر بگیرند.

افکار یادآور شد: این افراد در هنگام ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی(ره) تهران نیز پایش شده بودند اما ما برای تسلط و اطمینان بیشتر، اقدام به انجام این مراقبت‌های ویژه کردیم.

به گفته وی برپایه اطلاعات دریافتی، 6 تبعه چینی در معادن سنگ‌آهن سنگان خواف شاغل هستند که فقط همین دو نفر اخیرا از کشورشان به خواف بازگشتند؛ گرچه گفته می‌شود شهر محل زندگی این افراد در 1100 کیلومتری شهر ووهان مرکز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

افکار با بیان اینکه 30 درصد از معادن سنگ‌آهن کشور به منطقه سنگان خواف اختصاص دارد، گفت: ذخیره معادن سنگ‌آهن خواف بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تن است که با توجه به روباز بودن معدن و داشتن عیار خوب به عنوان یک قطب معدنی مهم در شرق کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام