• یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۰
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98120403071
  • خبرنگار : 50225

فرماندار خبر داد:

احتمال تعطیلی مراکز آموزشی اهواز تا پایان هفته

احتمال تعطیلی مراکز آموزشی اهواز تا پایان هفته

ایسنا/خوزستان فرماندار اهواز از احتمال تعطیلی مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌های این شهرستان تا پایان هفته جاری خبر داد.

جمال عالمی‌نیسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در خصوص پیشگیری از انتقال کروناویروس و برگزاری شورای سلامت در صبح امروز (۴ اسفندماه)، اظهار کرد: طبق گزارش‌های ارائه شده، تاکنون موردی از ابتلا به این بیماری در خوزستان مشاهده نشده اما برای انجام اقدامات پیشگیرانه دستوراتی صادر شده است.

وی افزود: در این راستا به شهرداری اهواز دستور داده شده که برای ضدعفونی اماکن عمومی و اتوبوس‌ها اقدام کنند.

فرماندار اهواز تصریح کرد: برگزاری برنامه‌هایی مانند کنسرت‌ها در اماکن عمومی نیز در اهواز لغو شده است.

عالمی‌نیسی بیان کرد: احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان هفته جاری وجود دارد، اما در این زمینه جلسه‌ای برگزار خواهد شد و تصمیم قطعی تا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در مناطق روستایی و حاشیه‌نشین گفت: مهم‌ترین مساله در پیشگیری از انتقال این ویروس، آگاهی‌بخشی و رعایت بهداشت فردی است و با رعایت این موارد ۹۰ درصد مشکلات حل خواهد شد.

فرماندار اهواز ادامه داد: در این زمینه شرح وظایفی به صدا و سیما و شهرداری اهواز داده شده است. در صورتی که درخواست اعزام اکیپ‌های بهداشتی و آموزش چهره به چهره داده شود نیز مشکلی نداریم.

وی در خصوص عدم برگزاری مراسم در تالارهای عروسی، گفت: هنوز نسخه‌ای برای تالارهای عروسی پیچیده نشده است.

عالمی‌نیسی گفت: در صورتی که موردی از ابتلا به این بیماری مشاهده شود، تصمیمات جدی‌تری برای فضاهای عمومی اتخاذ می‌شود.

انتهای پیام