• یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۰
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98120403254
  • خبرنگار : 50022

مدیرکل تعزیرات البرز:

برخورد سختی در انتظار گران‌فروشان تجهیزات پزشکی خواهد بود

برخورد سختی در انتظار گران‌فروشان تجهیزات پزشکی خواهد بود

ایسنا/البرز مدیرکل تعزیزات حکومتی استان البرز با بیان اینکه امروز شاهد تشکیل چند پرونده گران‌فروشی تجهیزات پزشکی بودیم، گفت: مطمئناً برخوردهای سختی در انتظار افرادی که از سلامتی مردم سوء استفاده می‌کنند خواهد بود.

علی اکبر مختاری در خصوص وضعیت بازار ماسک و ژل‌های ضدعفونی گفت: استان البرز قطب تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است بنابراین نباید شاهد کمبودی در ژل‌های ضدعفونی باشیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از تعزیرات البرز، مختاری افزود: با پیگیری های معاونت غذا و داروی دانشگاه البرز به زودی موضوع کمبودهای این بخش به لحاظ تغییر خطوط تولید واحدهای استان در مسیر سلامتی مردم مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص ماسک‌ها به جهت خرید کلیه تولیدات کشور توسط هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت و عرضه آن بر اساس پروتکلی که ابلاغ خواهد شد نابسامانی این بخش نیز مرتفع شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: با نارضایتی‌های پیش آمده برخوردهای قهرآمیز تعزیراتی ممکن است عواقبی دیگر در پی داشته باشد با این اوصاف گشت‌های تعزیراتی به صورت هدفمند و بر اساس شکایات مردمی ساماندهی شده که به صورت مشترک به همراه کارشناسان غذا و دارو و به بررسی عملکرد داروخانه‌ها، مراکز درمانی اقدام به فروش ماسک می‌نمایند و همچنین واحدهای مجاز به توزیع تجهیزات پزشکی استان می‌پردازند.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز متاسفانه شاهد بازار آشفته و تشکیل پرونده‌های متعدد در این بخش به لحاظ گران‌فروشی بودیم اعلام کرد: مطمئناً برخوردهای سختی در انتظار افرادی است که چه به صورت خرده فروشی و یا شرکت پخش از سلامتی مردم سوء استفاده می‌کنند خواهد بود، لذا واحدهای توزیعی مکلف به رعایت نرخ مصوب هستند و مشاهده چنین روند غیر قابل پذیرشی، عواقب سختی در انتظار آنها خواهد بود .

انتهای پیام