• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98120605158
  • خبرنگار : 71592

ادامه اعتراضات و درگیری‌ها در بغداد و ذی‌قار/۱۷ کشته و زخمی

ادامه اعتراضات و درگیری‌ها در بغداد و ذی‌قار/۱۷ کشته و زخمی

در ادامه تظاهرات مردم عراق علیه دولت این کشور، اعتراضات در بغداد و استان ذی‌قار بار دیگر از سرگرفته شد و منابع پزشکی عراق اعلام کردند، در جریان این درگیری‌ها در میدان الخلانی واقع در مرکز بغداد دو تن کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، به گفته فعالان، پس از حضور صدها تظاهرکننده در میدان التحریر در مجاورت میدان الخلانی به سمت معترضان در میدان الخلانی واقع در مرکز بغداد تیراندازی شد.

این فعالان گفتند، معترضان در استان ذی‌قار نیز برخی از مسیرهای این استان را بستند و در میدان الحبوبی در ذی‌قار که به مرکز اعتراضات عراق تبدیل شده، صدها عراقی دست به تظاهرات زده‌اند.

همچنین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان در تظاهرات میلیونی خود در میدان التحریر واقع در مرکز بغداد بار دیگر مخالفت خود را با محمد توفیق علاوی، نخست وزیر جدید اعلام کرده و خواستار انتخاب شخصیتی جایگزین و مستقل خارج از احزاب موجود در عراق شدند.

تظاهرکنندگانی که بسیاری از آنها از استان‌های مرکزی و جنوبی در پاسخ به فراخوان‌ها در شبکه‌های مجازی برای حضور میلیونی در ۲۵ فوریه به میدان التحریر آمده‌ بودند پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن از پارلمان خواسته شده بود قانون جدیدی را به عنوان مقدمه‌ای برای تغییر جامع در روند سیاسی کنونی کشور تصویب کند.

به نقل از سایت اسکای نیوز، نیروهای امنیتی به سمت تظاهرکنندگان تیراندازی کرده و با شلیک گازهای اشک‌آور به سمت آنها به سمت التحریر در بغداد در حال پیش‌روی هستند.

به نقل از سومریه نیوز، این در حالی است که فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد؛ نیروهای امنیتی همچنان در معرض حملات با ابرازهای خشونت‌آمیز از داخل میدان الخلانی هستند و در جریان آن ۹ نیروی امنیتی و سه افسر زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد، نیروهای امنیتی همچنان با خویشتن‌داری کامل به حفاظت از تظاهرکنندگان پایبند هستند.

انتهای پیام