• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۳
  • دسته‌بندی: خانواده
  • کد خبر: 98120705935
  • خبرنگار : 71582

درخواست انجمن حمایت از کودکان از وزیر بهداشت در پی مشاهده کرونا در کشور

درخواست انجمن حمایت از کودکان از وزیر بهداشت در پی مشاهده کرونا در کشور

انجمن حمایت از حقوق کودکان طی نامه‌ای از وزارت بهداشت خواست تا به وضعیت بهداشتی کودکان در معرض آسیب برای پیشگیری از ویروس کرونا رسیدگی کنند.

به گزارش ایسنا، انجمن حمایت از حقوق کودکان و چند NGO دیگر به وزیر بهداشت در خصوص رسیدگی فوری به وضعیت بهداشتی کودکان در معرض آسیب برای پیشگیری از ویروس کرونا نامه نوشتند.

در این نامه آمده است که با توجه به شرایط خاص به وجود آمده در کشور و مشاهده ویروس کووید-۱۹ جمعی از سازمان های مردم‌نهاد فعال در منطقه ۱۲ تهران که با هدف حمایت از کودکان و افراد در معرض آسیب در این منطقه فعالیت می‌کنند، لازم دانستند تا شرایط ویژه ساکنین این منطقه را در راستای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی این بیماری به استحضار برسانند.

براساس این نامه با توجه به تراکم جمعیتی بالا در این منطقه، شرایط اقتصادی نامناسب خانواده‌ها و کمبود و گرانی امکانات بهداشتی، دسترسی محدود به منابع اطلاعاتی موثق، مشکلات تغذیه‌ای و ضعف جسمانی، آمار بالای اشتغال کودکان (زباله‌گردی، دست‌فروشی، کار در کارگاه‌های زیرزمینی) و دیگر عواملی که شرایط را برای شیوع این ویروس در این منطقه و گسترش آن در سطح وسیع‌تر شهر فراهم می‌کند، ضروری است اقدامات تخصصی و فوری در خصوص موارد زیر انجام گیرد:

۱. اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی گسترده در سطح منطقه (از جمله تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی جهت آشنایی افراد با علائم این بیماری و راه‌های ساده پیشگیری از ابتلا به آن و هم‌چنین تهیه و نصب پوسترهای آموزشی در معابر پر تردد منطقه)

۲. توزیع رایگان وسایل بهداشتی از قبیل موادضدعفونی کننده، ماسک و انواع شوینده‌ها (از جمله اجرای طرح خانه به خانه توزیع اقلام بهداشتی با استفاده از ظرفیت سمن‌های فعال در منطقه، برپایی پایگاه‌های موقت محلی توزیع اقلام بهداشتی)

۳. ضدعفونی کردن مکرر مراکز پرتردد محله و مراکز خدمات‌دهی

۴. معرفی مراکز درمانی رایگان برای شهروندان ایرانی و اتباع مقیم و همچنین اطلاع‌رسانی در این خصوص به صورت گسترده

این نامه از طرف انجمن حمایت از حقوق کودکان (خانه‌ کودک شوش و خانه کودک ناصرخسرو)، خانه خورشید، انجمن حمایت از کودکان کار، موسسه آوای مهر تاک، آوای ماندگار دروازه غار و خانه کودک بهنام به وزارت بهداشت ارائه شده است.

انتهای پیام