• چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98121411204
  • منبع : بوشهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خبر داد:

راه‌اندازی کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر

راه‌اندازی کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر
عکس آرشیوی است

ایسنا/بوشهر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در راستای همکاری در امر مبارزه با ویروس کرونا کمپین مقابله با این ویروس ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر راه‌اندازی شد.

سعید زرین‌فر روز گذشته در نشست شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: با توجه به شیوه ویروس کرونا در کشور در این راستا ستاد بحران استان بوشهر تشکیل شده و فعالانه عمل کرده است.

وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا به ریاست استاندار بوشهر تشکیل می‌شود گفت: تاکنون در  جلسات ستاد مدیریت بحران تصمیمات مهمی اتخاذ شده است و به موازات این ستاد بخش اقتصادی استان تصمیم دارند که مسئولیت خود را در مسیر مبارزه با این بیماری توسعه دهند.

کمپین مقابله با ویروس کرونا

معاون استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در زمینه مقابله با بیماری کرونا در اتاق بازرگانی بوشهر افزود: در این جلسه که فعالان اقتصادی، کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، بانک‌ها، اصناف و بازرگانان شرکت داشتند بر اساس نیاز جامعه، کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر راه‌اندازی شد.

زرین فر با اشاره به اینکه قرار بر راه‌اندازی حساب مشترک اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی در راستای کمپین یاد شده است، خاطرنشان کرد: این حساب برای جذب کمک‌های فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف و ظرفیت‌های گوناگون راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به وجود واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی، ماسک و شوینده در استان بوشهر گفت: با توجه به نیاز جامعه، این واحدهای تولیدی که می‌توانند فعالیت بیشتری و برخی دیگر نیز در این زمینه ورود و فعالیت کنند قرار شد از این توانمندی استان بوشهر حداکثر استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری بانک‌ها در تامین سرمایه در گردش این واحدهای تولیدی افزود: مسئولیت این حوزه بر عهده بخش خصوصی  و نظارت دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر است.

مکان های با تردد زیاد با همکاری اتحادیه‌ها ضدعفونی شود

سعید زرین‌فر افزایش تولید مواد ضدعفونی کننده و شوینده در استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا در صدور مجوزهایی علوم پزشکی برای فعالیت واحدهای تولیدی یاد شده تسریع می‌شود.

این مسئول استفاده از ظرفیت واردات مواد یاد شده را مورد اشاره قرار داد و افزود: استفاده از ظرفیت واردات خیران اقتصادی مورد توجه قرار دارد و قرار شد اقلام مورد نیاز از طریق اتاق بازرگانی وارد شود و گمرک بوشهر هم کمک کند تا سریع در اختیار مردم قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر همکاری اتحادیه‌ها در راستای مقابله با کرونا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: هر کجا که تردد مردم بیشتر است با همکاری اتحادیه‌ها ضدعفونی شود و بخش خصوصی هم مواد مورد نیاز را تامین و توزیع کند.

زرین‌فر با اشاره به تامین میوه شب عید مردم عنوان کرد: برای تامین میوه مورد نیاز مردم در شب عید پیش بینی‌های خوبی شده و اکنون این میوه‌ها وارد استان و ذخیره سازی شده که بر اساس برنامه زمان بندی در مراکز مختلف عرضه می‌شود.

انتهای پیام