• یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99011708715
  • خبرنگار : 50187

رییس اتاق اصناف کرمان پیشنهاد داد

مالیات و حق بیمه کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بخشیده شود

مالیات و حق بیمه کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بخشیده شود

ایسنا/کرمان رییس اتاق اصناف کرمان گفت: برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شرایط فعلی، صحبت هایی شده است و ما نیز این موضوعات را دنبال می کنیم اما پیشنهاد ما این است که مالیات و حق بیمه این واحدها بخشیده شده و به این کسب و کارها تسهیلات ویژه ای را ارائه دهند. 

"یوسف جعفری" در گفت وگو با ایسنا درباره فعالیت واحدهای صنفی اظهار کرد: با توجه به مصوبه استانی ستاد مقابله با کرونا، اصناف غیرضروری استان کرمان تا ۲۰ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و عصر امروز در جلسه استانی ستاد پیشنهادات جدیدی در زمینه فعالیت برخی صنوف که به نوعی مایحتاج عمومی هستند، ارائه خواهیم داد. 

وی درباره ضرر واحدهای صنفی در پی شیوع کرونا بیان کرد: خسارت واحدهای صنفی انصافا بسیار زیاد بوده است زیرا از ۳۰ هزار واحد صنفی شهرستان کرمان، تنها حدود ۸۰۰۰ واحد فعال و حدود ۲۲ هزار واحد دیگر تعطیل بوده اند که خود نشان دهنده ضرر وارده به این بخش است. 

جعفری تصریح کرد: این واحدهای صنفی اجاره مغازه، حقوق کارگر، حق بیمه، قبض برق، گاز و... باید بپردازند که هزینه های زیادی است

رییس اتاق اصناف کرمان گفت: برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شرایط فعلی، صحبت هایی شده است و ما نیز این موضوعات را دنبال می کنیم اما پیشنهاد ما این است که مالیات و حق بیمه این واحدها بخشیده شده و به این کسب و کارها تسهیلات ویژه ای را ارائه دهند. 

وی با اعلام این پیشنهاد که مالیات واحدهای صنفی آسیب دیده در سال های ۹۸ و ۹۹ بخشیده شود، افزود: پرداخت حق بیمه کارگران در واحدهای کوچک و بزرگ متفاوت است و در واحدهای کوچک کارفرما ۳۰ درصد حق بیمه را کامل می‌پردازد و باید به این واحدها کمک ویژه ای شود. 

انتهای پیام