• چهارشنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99020302183
  • خبرنگار : 50187

استاندار کرمان:

فرصت های شغلی خالی با متقاضیان اشتغال پر نمی‌شود!

فرصت های شغلی خالی با متقاضیان اشتغال پر نمی‌شود!

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: در استان یکسری فرصت های شغلی و تعدادی متقاضیان اشتغال داریم اما براساس آمار، فرصت های خالی با متقاضیان اشتغال پر نمی شود.

دکتر"محمدجواد فدائی" امروز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه در جلسه هم اندیشی با کاریابی ها اظهار کرد: در استان یکسری فرصت های شغلی و تعدادی متقاضیان اشتغال داریم اما براساس آمار، فرصت های خالی با متقاضیان اشتغال پر نمی شود.

وی با بیان اینکه اصل مطلب، تنظیم بازار کار است، افزود: واحدهای صنعتی بزرگ در استان کرمان فعال می شود و فرصت های شغلی ایجاد می کنند که این فرصت های شغلی زمان بَر و سرمایه زیادی لازم دارد.

فدائی تصریح کرد: می توانیم فرصت های شغلی در زمان کوتاه تر و با سرمایه کمتر ایجاد کنیم که بخشی از آن مشاغل خرد و خانگی است که در این راستا نیز کارهایی صورت گرفته اما کافی نیست و علاوه بر این بخش، می شود کارهای دیگری انجام داد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه قرار بود فنی و حرفه ای در این زمینه اقداماتی انجام دهد که به قولش عمل نکرده، بیان کرد: تلاش بر این است تا بدانیم برای ایجاد اشتغال چه کار می توانیم انجام بدهیم و کاریابی ها در این زمینه چه اقداماتی می توانند انجام داده و کمک کنند.

وی با بیان اینکه براساس اعلام مبادی ذیربط در سال گذشته ۱۷ هزار نفر در کاریابی های استان کرمان ثبت نام کرده بودند، افزود: ۱۳ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در سال گذشته داشته ایم که از سوی کاریابی ها ۱۳ هزار و ۶۸ نفر معرفی و تنها ۳۷۳۰ نفر مشغول به کار شده اند. اما باید به این نکته توجه داشت که معنی آمار این است که از ظرفیت کاریابی ها خوب استفاده نکرده ایم یا کاریابی ها توانایی انجام کار را ندارند بلکه مسائل متعددی در این میان است.

انتهای پیام