• سه‌شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99022316920
  • خبرنگار : 71381

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۳ اردیبهشت ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۳ اردیبهشت ایسنا

توضیحات ظریف درباره انتشار اخباری در ارتباط با مذاکره با آمریکا/ آخرین خبر درباره مدارک تحصیلی منتخبین مجلس یازدهم/ چه درس‌هایی از برجام گرفتیم؟/ بازخوانی پرونده بانک سرمایه/ گفت‌وگوی پمپئو با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن زندانیان آمریکایی از ایران/ موافقت مجلس با دوفوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

درباره جزئیات قضیه سفارت انگلیس طرفین باید مذاکره کنند/مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست

توضیحات وزیر امور خارجه کشورمان در مورد انتشار برخی از اخبار در ارتباط با مذاکره با آمریکا، در صدر اخبار پربازدید قرار گرفت.

محمدجواد ظریف در این باره گفت: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست، آمریکا نشان داده است که نمی‌توان به مذاکراتش اعتماد کرد، نمی‌توان به نتیجه مذاکرات با آنها اعتماد کرد و تقریباً همه دنیا به این نتیجه رسیده اند که هر توافقی که با آمریکا انجام دهند هر لحظه که آمریکایی‌ها بخواهند، آن توافق را نادیده می‌گیرند.

وی همچنین درباره احتمال پرداخت غرامت به سفارت انگلیس گفت : برای پرداخت غرامت در موضوع سفارتخانه انگلیس در ایران ،طرفین باید مذاکره کنند هنوز هیچ اقدامی در این ارتباط صورت نگرفته است .

گزارش جدیدی درباره مدارک تحصیلی جعلی منتخبین مجلس یازدهم اعلام نشده است

سید اسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات کشور درباره برخی اخبار در خصوص جعلی بودن مدرک تحصیلی منتخبین مجلس یازدهم، گفت: در روزهای اخیر شورای نگهبان، وزارت علوم و دانشگاه های کشور گزارشی در این زمینه به ستاد انتخابات کشور  نداده‌اند و به جز منتخب تفرش، گزارش دیگری درباره جعلی بودن مدرک تحصیلی منتخبین مجلس یازدهم به ما نرسیده است.

این خبر هم از پربازدید های امروز بود.

چه درس‌هایی از برجام گرفتیم؟

اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست تخصصی «برجام؛ مسیر طی شده و چشم‌انداز پیش‌رو» هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا قرار گرفت.

محسن رضایی در دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام گفت: طرفداران و هواداران و مخالفان و منتقدان برجام، در یک سوال مشترک هستند و آن این است که ادامه اندیشه برجامی فارغ از نتایج و محتوای برجام آیا قابل تکرار است؟ و آیا نباید در این اندیشه تغییری به وجود آورد.

بازخوانی پرونده بانک سرمایه

گزارش ایسنا با عنوان " بازخوانی پرونده بانک سرمایه " هم از دیگر پرمخاطب های امروز بود.

رسیدگی به پرونده تخلفات ۱۴ هزار میلیارد تومانی بانک سرمایه از دی ماه  سال ۹۷ در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام کلید خورد و همچنان ادامه دارد.

گفت‌وگوی پمپئو با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن زندانیان آمریکایی از ایران

گفت و گوی وزارت امور خارجه آمریکا  با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران هم از خبرهای مورد توجه بود.

در همین رابطه وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: مایک پمپئو از وزیر خارجه سوییس بابت نقش مداوم و سازنده به عنوان حافظ منافع در ایران و کمک به بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران و میانمار تشکر کرد.

موافقت مجلس با دوفوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی

خبر بعدی، بررسی دو فوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی رای دادند.

به گزارش ایسنا، دو فوریت طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس قرار گرفت و نمایندگان با اکثریت آرا با آن موافقت کردند.

تشکر یک فعال سیاسی از مجلس دهم برای اصلاح یک قانون

تشکر ک فعال سیاسی از تصمیمات اخیر مجلس دهم در تصویب  دو اصلاحیه در مورد قانون انتخابات و نظارت استصوابی هم از پر مخاطب ها بود.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در ارزیابی عملکرد مجلس دهم گفت:تصویب  دو اصلاحیه در مورد قانون انتخابات و نظارت استصوابی، موضوعات مهمی بود که امیدوارم شورای نگهبان هم آن را تایید کند. تقریبا یک هفته از عمر این مجلس  باقی مانده است و وارد فاز جمع‌بندی و خداحافظی خواهند شد؛ بعید می دانیم فرصت برای قانون گذاری داشته باشند.

مسئولیت حادثه برای مهاجران غیرقانونی متوجه دولت مقصد نیست

تحیل یک کارشناس مسایل افغانستان از حادثه رخ داده برای مهاجران افغان در مرز مرز ایران و افغانستان هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

نوذر شفیعی در این باره گفت: جدای از اینکه از منظر انسانی حادثه رخ داده در مرز مرز ایران و افغانستان نگران کننده است، اما مسئولیت حادثه برای مهاجران غیرقانونی متوجه دولت مقصد نیست.

برخی اخبار درباره موضوع شیوع ویروس کرونا را نیز می توانید در لنیک های زیر بخوانید.

ادامه بیکاری ناشی از شیوع کرونا زندگی را برای کارگران روزمزد مشکل کرده است

ناکارآمدی دولت ترامپ باعث تحمیل فشار بر پرستاران شده است

تبعات ویروس کرونا در قبال ویروس سوء مدیریت اقتصادی ناچیز است

وعده‌های داده شد به کادر بهداشت و درمان در اوج کرونا عملی شود

مجلس یازدهم به فکر پساکرونا باشد

انتهای پیام