• سه‌شنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99030602657
  • خبرنگار : 30077

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد:

پیش بینی تولید ۱۱۷ هزار تن گندم در سمنان در سالجاری

پیش بینی تولید ۱۱۷ هزار تن گندم در سمنان در سالجاری

ایسنا/سمنان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از پیش بینی تولید ۱۱۷ هزار تن گندم در سالجاری در مزارع این استان خبر داد.

سید حسن میرعماد در جمع خبرنگاران گفت: امسال سال آبی بسیار خوبی را در استان سمنان به نسبت سال گذشته شاهد هستیم و به همین جهت پیش بینی می کنیم تولید گندم در مزارع این استان به بیش از ۱۱۷ هزار تن برسد.

وی افزود: امسال میزان بارندگی در استان سمنان به نسبت سال گذشته ۱۴۵ درصد افزایش داشته است و باید گفت که امسال مجموع بارش‌های خوبی که در استان سمنان رخ داده است، سبب شده شاهد افزایش تولید در بخش کشاورزی استان به‌ویژه در حوزه زراعت باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار امیدواری کرد: در سال جهش تولید توفیقات بسیار خوبی در بخش کشاورزی استان سمنان به‌ ویژه در محصولات زراعی به‌طور اخص غلات حاصل شود و از این طریق موجب رونق درآمد کشاورزان شود.

میرعماد عنوان کرد: پیش‌بینی ما بر این است که با توجه به میزان بارندگی‌های خوب انجام‌شده در استان سمنان بتوانیم در بخش زراعت در مناطق دیم خیز استان شاهد افزایش کشت گندم باشیم و میزان تولید گندم استان امسال به ۱۱۷ هزار تن افزایش یابد.

وی بیان کرد: امسال وضعیت استان سمنان چه در مناطق ییلاقی و چه در مناطق قشلاقی با توجه با بارش‌های خوب انجام شده، مطلوب است و باید گفت سال خوبی برای کشاورزان و دامداران و عشایر است.

انتهای پیام