• سه‌شنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۷
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99030602771
  • منبع : دانشگاه تهران

اعطای امتیاز "نشریه حرفه‌ای" به چهار نشریه دانشجویی

اعطای امتیاز "نشریه حرفه‌ای" به چهار نشریه دانشجویی

بر اساس طرح «اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات برتر دانشجویی دانشگاه تهران» با اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به چهار نشریه دانشجویی موافقت شد.

به گزارش ایسنا، طرح «اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات برتر دانشجویی دانشگاه تهران»  با هدف رشد و ارتقای نشریات دانشجویی دانشگاه؛ برای اولین بار در کشور با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه اجرا می‌شود.

بر اساس مجوز صادر شده از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه تهران با اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به چهار نشریه با عنوان‌های «دنا» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی زیست‌شناسی، «سیمرغ فنی» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی علوم مهندسی، «جوانه» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات و «دلتا» به صاحب امتیازی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران موافقت شد.

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ نشریه‌های مذکور به‌عنوان یک نشریه ترویجی و یک امتیازی محسوب می‌شوند. هر شماره نشریه بررسی می‌شود و در صورت ارتقای شاخص‌های نشریه حرفه‌ای، امتیاز افزایش پیدا می‌کند و در صورت عدم رعایت شاخص‌ها، امتیاز علمی اختصاص یافته سلب می‌شود.

بر اساس این طرح به نشریات دانشجویی برتر دانشگاه که از نظر شکلی، محتوایی و اصول فنی در سطح بالایی قرار داشته باشند، امتیاز علمی اعطاء خواهد شد. در مرحله اول نشریه دانشجویی دارای این امتیاز در رده نشریات علمی-ترویجی ثبت می‌شود و در صورت ارتقا کیفیت، امتیاز آن افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام