• پنجشنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۳
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99030804328
  • خبرنگار : 71475

سازمان ملل: لیبی نیازمند صلح است نه سلاح‌های بیشتر

سازمان ملل: لیبی نیازمند صلح است نه سلاح‌های بیشتر

سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی نسبت به اخبار وارده از لیبی درباره"سرازیر شدن انبوه سلاح، تجهیزات و مزدوران" برای پشتیبانی از دو طرف درگیری در این کشور، از کشورها خواست به ممنوعیت اعمالی سازمان ملل در زمینه ارسال سلاح به کشورهای درگیر جنگ داخلی ویرانگر احترام بگذارند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: ما با نگرانی بسیار گزارش‌های اخیر درباره سرازیر شدن انبوه سلاح، مهمات و مزدوران برای حمایت از دو طرف درگیری در لیبی را دنبال می‌کنیم.

وی نسبت به هرگونه ارسال سلاح، مهمات یا اعزام مزدوران به لیبی هشدار داد و این امر را نقض آشکار ممنوعیت‌های سازمان ملل برای ارسال سلاح به لیبی از سال  ۲۰۱۱ دانست.

دوجاریک گفت: ما از همه طرف‌های جامعه جهانی می‌خواهیم که به ممنوعیت سلاح که از سوی سازمان ملل وضع شده احترام گذاشته و آن را کامل اجرا کنند.

سخنگوی سازمان ملل عنوان داشت، اطلاعات وارده درباره نقض‌های این ممنوعیت طی هفته‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است بطوریکه گزارش‌هایی از عملیات انتقال سلاح به صورت هوایی، زمینی و دریایی رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه لیبی نیازمند صلح است و نه سلاح‌های بیشتر گفت، این افزایش در نقض ممنوعیت سلاح تنها موجب تشدید درگیری می‌شود که تبعات وخیمی را برای ملت لیبی به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام