• پنجشنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99030804633
  • خبرنگار : 50175

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان:

به سمت خرید کیفی گندم پیش خواهیم رفت

به سمت خرید کیفی گندم پیش خواهیم رفت

ایسنا/لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: به سمت خرید کیفی گندم پیش خواهیم رفت.

حجت‌اله بیرانوند در جلسه ستاد برداشت محصولات کشاورزی شهرستان خرم‌آباد که امروز هشتم خردادماه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تأمین اعتبار مبالغ خرید گندم، به‌محض ثبت سامانه و ورود اطلاعات آماری محموله‌های گندم به سیلوها در اسرع وقت تحویل‌دهندگان گندم در اختیار بانک عامل قرار داده شود و پرداخت وجوه گندم در اسرع وقت صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با خرید گندم در سال زراعی جاری مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان وارد چرخه اقتصادی استان می‌شود که رقم قابل‌توجهی است و در توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی تائید خود را خواهد گذاشت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: در سال جاری به سمت خرید کیفی گندم پیش خواهیم رفت.

بیرانوند قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی نان را ۲۵ هزار ریال، کلزا ۴۶ هزار و ۶۰۲  ریال، گندم دروم را ۲۶ هزار ریال اعلام کرد و افزود تمهیدات و تدابیر لازم اتخاذ شده و پیش‌بینی می‌شود در مرحله خرید تضمینی سال جاری، مقدار ۲۰ هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته خرید داشته باشیم.

همچنین جعفر طولابی فرماندار خرم‌آباد در این جلسه ضمن اعلام رضایت از وجود تعامل مناسب بین بخش کشاورزی و مجموعه وزارت کشور، توصیه‌ها و رهنمودهای لازم را ارائه کردند و به دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اعم از شهرداری، مرکز بهداشت، اداره استاندارد، تعاون روستایی، غله و بازرگانی، پایانه و راهداری، نیروی انتظامی، پلیس راهور، آتش‌نشانی، محیط‌زیست، منابع طبیعی و ... توصیه و دستور داد کلیه تدابیر لازم را در راستای تأمین امکانات لازم در جهت تسهیل و تسریع در برداشت، حمل‌ونقل، حفظ، خرید و پرداخت به‌موقع دست رنج کشاورزان اندیشیده و گزارشات مربوطه ارسال شود.

انتهای پیام