• شنبه / ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۶
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99031005481
  • خبرنگار : 71640

کاهش تعداد پرونده‌های معوقه در دیوان عدالت اداری

کاهش تعداد پرونده‌های معوقه در دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری اعلام کرد که نرخ پرونده‌های معوقه در شعب بدوی و تجدیدنظر این مرجع در پایان سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، نرخ پرونده های معوقه در شعب بدوی دیوان عدالت اداری از ۱۷/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهش ۴ درصدی به ۱۳/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ تقلیل یافت.

همچنین نرخ پرونده های معوق شعب تجدیدنظر از ۱۷/۲ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهشی معادل ۱۵/۸ درصد به ۱۱/۴ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.

بر این اساس متوسط نرخ پرونده های معوقه در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان از ۱۷/۴ درصد در سال ۱۳۹۷ با کاهشی معادل ۴/۹ درصد به ۱۲/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.

طبق این گزارش  پرونده‌های معوقه در دیوان عدالت اداری به پرونده‌هایی اطلاق می‌شود که از زمان ارجاع آن به شعب بدوی بیش از هفت ماه و به شعب تجدیدنظر بیش از پنج ماه گذشته و مختومه نشده باشد.

بر اساس این گزارش پیرو تاکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف پرونده های مربوط به سال ۱۳۹۷ با تلاش به عمل آمده تا پایان سال ۱۳۹۸ بخش عمده پرونده‌های مربوط به سال قبل از آن و ما قبل مختومه شده است. پرونده‌های رسیدگی نشده سال ۱۳۹۷ در پایان سال ۱۳۹۸ در شعب بدوی مجموعا ۱۲۳۵ فقره و در شعب تجدیدنظر معادل ۵۲۹ فقره بوده که براساس برنامه زمان بندی شده این تعداد نیز در اوایل سال جاری مختومه خواهند شد.

انتهای پیام