• شنبه / ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۸
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 99031005592
  • خبرنگار : 71460

انتقاد ورزشکاران آمریکایی از سیاست‌های نژادپرستانه در آمریکا

انتقاد ورزشکاران آمریکایی از سیاست‌های نژادپرستانه در آمریکا

خیلی از شخصیت‌های ورزشی در آمریکا به انتقاد از سیاست‌های نژادپرستانه در این کشور پرداختند.

به گزارش ایسنا، اتفاقی که برای جورج فلوید افتاد در آمریکا رخ داده است، تعداد زیادی ورزشکار از جمله ورزشکاران حرفه‌ای را تحت تأثیر قرار داده است.

مرگ غم انگیز فلوید باعث شد خیلی از ستاره‌های ورزش جهان به‌خصوص آمریکا، به انتقاد از نحوه برخورد با سیاه پوستان در این کشور بپردازند. لبران جیمز پیراهنی به تن داشت که روی آن نوشته شده بود: "من نمی‌توانم نفس بکشم" که اشاره به صحبت‌های آخر جرج فلوید بود. 

جیمز در به اشتراک گذاشتن افکار خود تنها نبود. استیو کر، مربی تیم واریورز این اتفاق را "قتل" خوانده است در حالی که گارد ویزارد یعنی بردلی بیل نیز به انتقاد از سیاست برخورد با سیاه پوستان پرداخته است. 

در فوتبال آمریکایی نیز بازیکنان و ستاره‌های برجسته به انتقاد شدید پرداختند. جی جی وات ستاره تگزاس در این باره صحبت کرد و گفت: "هرکسی که این فیلم را دیده است، من نمی‌دانم چگونه می‌تواند از آن دفاع کند. این وحشتناک است ..."

و مالکوم جنکینز از ساینت، خواستار دستگیری و مجازات افسران درگیر در این پرونده شدند. 

کوکو گاف، تنیسور جوان و سیاه پوست آمریکایی با انتشار یک ویدئو نوشت: نفر بعدی که باید کشته شود من هستم؟ 

بیل کاری، ستاره پیشین فوتبال آمریکایی نیز نوشت افکار نژادپرستانه باید از آمریکا محو و نابود شود. 

استیو کر، سرمربی تیم گلدن استیت نیز نوشت: این قتل است. چندش آور. جدی ، این چه جهنمی است که ایالات متحده در آن قرار گرفته است. 

سرمربی مینسوتا تیمبرولولز در اینستاگرام خود برای آن چه در مینیاپولیس رخ داد نوشت که "قلب او به لرزه افتاده است"

کارسون ونتز از فیلادلفیا پیامی را در توییتر خود منتشر کرد و نوشت: "تنها چیزی که می‌دانم این است که نژادپرستی در این کشور  نهادینه شده است قلب من را می شکند و باید متوقف شود."

آلکس مورگان ستاره جام جهانی فوتبال زنان در توییتر نوشت، "از قتل وحشیانه جورج فلوید از سوی پلیس اینقدر ناراحت و عصبانی هستم که نمی‌توانم احساسم را بیان کنم. چه زمانی می‌رسد همه آمریکایی‌ها بدون در نظر گرفتن نژاد و جنسیت مورد احترام قرار می‌گیرند؟"

رندی اورتن یکی از کشتی‌گیران در WWE  نیز به هشتگ BlackLivesMatters پیوست و خواستار عدالت در این پرونده شد. 

انتهای پیام