• سه‌شنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۵
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99031308128
  • خبرنگار : 50189

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان خبر داد

۷۷ هزار بیمه شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کرمان

۷۷ هزار بیمه شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کرمان

ایسنا/کرمان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمان بیان کرد: در استان کرمان ۷۷ هزار بیمه شده داریم که ۷ هزار آنها از این صندوق مستمری می‌گیرند.

"محمد میرجعفری" عصر امروز سه شنبه ۱۳ خردادماه در جمع حبرنگاران به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: سابقه تشکیل بیمه ها در دنیا به حدود ۲۰۰ سال می رسد که در سال ۱۳۵۳ قانون بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ایران تصویب شد.

وی تصریح کرد: در کل کشور ۶۶ هزار روستا وجود دارد که ۱۱ هزار و ۱۰۰ روستای آن در استان کرمان هستند که از این بین ۵۱۰۰ روستای استان کرمان جمعیت بالای ۲۰ نفر دارند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمان از تشکیل دفاتر کارگزاری برای سهولت دسترسی مردم به خدمات این صندوق در سطح استان خبر داد و بیان کرد: ۱۲۵دفتر کارگزاری در سطح استان وجود دارد که به مردم خدمات ارایه می‌دهند.

وی بیان کرد: در استان کرمان ۷۷ هزار بیمه شده داریم که ۷ هزار آنها از این صندوق مستمری می‌گیرند ضمن آنکه ۸ نوع دستمزد داریم که بیمه شده خودش انتخاب می‌کند که در سال ‌جاری این حق بیمه از ۴۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و  ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

محمدمیر عنوان کرد: ۷۰ درصد حق بیمه روستاییان توسط دولت پرداخت می‌شود ضمن آنکه مبنای حقوق نیز براساس حق بیمه‌ای است که در سال آحر پرداخت شده، در نظر گرفته می‌شود.

وی پرداحت تسهیلات را یکی دیگر از خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برشمرد عنوان کرد: طبق مصوبه کشوری، بیمه شدگانی که سابقه سه سال بیمه داشته باشد، می توانند از تسهیلات سه میلیون تومانی این صندوق استفاده کنند که سال گذشته ۳۵۰ نفر در استان کرمان این تسهیلات را دریافت کردند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان، بیمه اجتماعی کشاورزان و بیمه سلامت را دو نوع بیمه متفاوت از یکدیگر دانست و بیان کرد: برحی‌ افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با دفترچه سلامت می‌توانند از کارافتاده شوند این در حالی است که باید بیمه اجتماعی باشند تا بتوانند از این نوع خدمات استفاده کنند، گفتنی است که در شمال استان در زمینه بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مشکلی نداریم اما در جنوب و شرق استان با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستیم.

وی اظهار کرد: در استان کرمان ۲۰۰ هزار خانوار مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که تمامی افراد بالای ۱۸ سال و کمتر از ۵۰ سال می‌توانند به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآیند.

انتهای پیام